4 دقیقه زمان برای مطالعه

آبرسانی پوست چیست؟
با توجه به اینکه پوست بیرونی ترین اندام بدن و با بخش های مختلفی در تماس است، توجه به سلامت آن از اولویت هاست. امروزه بیش تر خانم‌ها به جوانی، شادابی و زیبایی پوستشان بیش از قبل اهمیت می‌دهند …
یکی از روش های شاداب کردن پوست، آبرسانی است. منظور از آبرسانی پوست یعنی روشی برای رفع خشکی پوست و طراوت و شادابی بخشیدن به آن که معمولا همه افراد به آن نیاز دارند. آبرسانی به پوست برای هر پوستی و هر سنی بدون ضرر است و با توجه به نوع هر پوست، میشود شیوه های مختلفی برای این کار برگزید. آبرسانی پوست به ترمیم، جرم گیری، پاک سازی، لایه برداری و… کمک میکند.
آبرسان پوست یا هیدرودرمی به معنی رطوبت رساندن به پوست است. با انجام آبرسان پوست میتوان سلول های آنرا سرزنده کرد تا تأثیر بسزایی در شاداب بودن و جوانسازی پوست داشته باشند.
اصلی ترین وظیفه کرم های آب رسان و مرطوب کننده چیست؟
کرم های آبرسان باعث تقویت پوست شده و به علت تحریک کلاژن سازی و الاستین پوست از ایجاد چروک و پیری زودرس پیش‌گیری نموده و سبب جوان سازی و طراوت پوست میشوند .
از طرف دیگر کرم های مرطوب کننده به علت وجود عناصری مثل اسید هیالورونیک، گلیسیرین، سوربیتول، روپیلن گلیکول، اسید لاکتیک و عصاره بلغور جو دو سر باعث جذب مولکول های آب به پوست شده و از این طریق باعث نرمی و طراوت پوست میشوند. هم زمان با جذب آب توسط پوست نرمی و طراوت ایجاد می شود. ولی برای حفظ این خاصیت بایستی از کرم های مرطوب کننده دارای روغن بادام شیرین، روغن زردآلو و کره کاکائو استفاده نمود، برای این که با تشکیل یک لایه محافظ بر روی پوست جلوی از دست رفتن آب بین بافتی را می گیرند.
چه کسانی از کرم آبرسان استفاده کنند؟
کسانی که دارای پوست خشک و معمولی هستند باید از کرم آبرسان پوست استفاده کنند همچنین پیشنهاد می شود روزانه از کرم های مرطوب کننده قوی گیاهی استفاده کنند.
بهترین سن برای آبرسانی چیست؟
از۳۰ سال به بالا، برای این که با افزایش سن، چروک پوست ( به خصوص در پوست های خشک) بیش تر میشود. امروزه با بکار بردن شیوه هایی میتوان با تزریق مواد جاذب آب، پوست را هیدراته کرد. رایج ترین شیوه، مزوتراپی هست که در آن هیالورونیک اسید که یک گلیکوپروتئین جاذب آب هست به پوست داده میشود تا کم بود آنرا جبران کنیم. هیالورونیک اسید در پوست همه اشخاص وجود دارد ولی با افزایش سن مقدارش کم میشود و از دلایل خشک تر شدن پوست، کم شدن آن است.
تفاوت آبرسان و مرطوب کننده چیست؟
تفاوت آبرسان و مرطوب کننده در زمان مصرف اونهاست، یعنی اول باید شما میزان خشکی پوست را تشخیص دهید و بسته به احتیاج پوستتون از این محصولات استفاده نمایید.
آبرسان ها، محصولاتی هستند که برای درمان دهیدراته شدن پوست کاربرد دارند تا آب مورد نیاز پوست را تأمین نمایند.
مرطوب کننده ها، برای درمان پوسته پوسته شدن دور لب ها و خشکی روی صورت کاربرد دارند، برای این که دارای روغن و چربی هستند.
در حقیقت مسوولیت اصلی یک مرطوب کننده حفظ رطوبت پوست است و مسئولیت آبرسان جذب آب مورد نیاز پوست است و هیچگاه نباید پوست های خشک از آبرسان استفاده کنند، برای این که اونها نیازمند مرطوب کننده هستند.
پوست کم آبی که به اندازه مورد نیاز آبرسانی نشده هست، هم چنان ظاهری درمانده و سفت دارد و پوستی که خشکه، ولی هیدراته شده، مرطوب نیست و هم چنان نشانه هایی از خشکی و پوسته پوسته شدن در آن مشاهده میشود .
نقطه مشترک آبرسان ها و مرطوب کننده ها:هر دوی این محصولات خاصیت آبرسانی دارند و وظیفه اصلی آن ها نفوذ آب به سلول های پوست است، ولی آبرسان ها این وظیفه را به شکلی کاملاً حرفه ای انجام می‌دهند.

لیفت صورت بانخ؛انواع نخ لیفت و نحوه عمل با نخ لیفت

چه عواملی باعث کم آبی یا دی هیدرشن پوست میشوند؟
عوامل زیادی هستند که باعث دی هیدرشن یا کم آبی پوست میشوند. عواملی مانند:
شستشوی بیش از حد
شستشو با آب گرم
استفاده از شوینده های نامناسب
عدم استفاده از مرطوب کننده در پوست های چرب
تغذیه نامناسب
عدم محافظت و استفاده از کرم های مناسب در برابر آفتاب
استرس و دلهره
چند روش فوق‌العاده‌ی آبرسانی طبیعی به پوست
مقدار زیادی آب بنوشید
با یک کرم مرطوب کننده به آبرسانی پوست خود بپردازید
لایه برداری کنید
حفاظت از پوست با SPF
لوازم آرایشی مناسب پوست تان را انتخاب کنید
روغن زیتون استفاده کنید
از صابون‌های ملایم و طبیعی استفاده کنید
برای حمام کردن از آب ولرم استفاده کنید
آووکادو را به رژیم غذایی خود اضافه کنید
از یک دستگاه بخور برای مرطوب کردن هوای اتاق استفاده کنید
با یک کرم مرطوب کننده به آبرسانی پوست خود بپردازید
بیشتر میوه بخورید
اسید چرب امگا۳ مصرف کنید.