2 دقیقه زمان برای مطالعه

این وعده شیرین که دیگر هرگز نیازی به اصلاح نخواهید داشت، لیزر موهای زائد را به جذاب ترین پرسیژر زیبایی قرن بدل کرده است (متاسفم بوتاکس!!! ). و در حالی که نسبتا ایمن است، لازم است این نکته مهم را به خاطر داشته باشید:

چه کسی این درمان را انجام می دهد؟

مسلما تخفیف های لیزر سالن های آرایشی اطراف محل سکونت شما وسوسه برانگیز است، اما باید توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد باید توسط پزشک و یا کادر مجرب تحت نظارت مستقیم پزشک انجام گیرد.

طبق مطالعاتی که اخیرا انجام شده است حدود 85 درصد از پرونده ها و دعوی های مربوط به لیزر موهای زائد توسط افراد غیر متخصص انجام گرفته است.

 

شاید برایتان این پرسش بوجود آید که مشکل پیشنهاد لیزر موهای زائد توسط ناخن کارتان در یک سالن آرایشی چیست؟!!

شرایط و قوانین انجام این پروسه درمانی در کشورهای مختلف متفاوت است.

این مساله مطرح است که ممکن است شخصی که پروسه لیزر موهای زائد را انجام می دهد، صلاحیت و توانایی پیشگیری بروز عوارض جانبی و یا حتی در درجه اول صلاحیت بررسی اینکه آیا شما کاندیدای مناسب این درمان هستید یا خیر را نداشته باشد.

چطور می توانیم از ناخن ها خود نگهداری کنیم

علاوه بر این، به دلیل جبران هزینه بسیار بالای دستگاه لیزر خریداری شده، بسیاری از سالن ها با هدف جبران این هزینه و سوداوری به هر شخصی که وارد سالن می شود بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شخص کاندید مناسبی جهت درمان است یا خیر، خدماتشان را می فروشند.

ممکن است این پرسش برایتان پیش آید که مشکل کجاست؟

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت است که ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد.

اما به دلیل اینکه ملانین همچنین در پوست ناحیه هدف نیز موجود است، نور ممکن است بطور اتفاقی پوست را هدف قرار دهد که می تواند منتج به سوختگی و زخم گردد.

فقط و فقط یک شخص متخصص در حوزه، صلاحیت ارزیابی وضعیت پوستتان را داشته و می تواند درمان مناسب را پیشنهاد دهد.

البته در اینجا جا دارد که پزشکانی مانند دکتر علی جعفری با سابقه ای که لیزر موهای زائد دارد می توانید سوالات خود را از او بپرسید.