5 دقیقه زمان برای مطالعه

تغییرات شیوه زندگی برای کنترل آکنه
شما میخواهید آکنه تانASAP شود. به غیر از درمان هایی که برای پاک کردن پوست استفاده می کنید، می توانید اقدامات دیگری نیز برای جلوگیری از شکست های بعدی انجام دهید. با ایجاد این تغییرات در شیوه زندگی خود شروع کنید.
کنترل استرس:
“Ivy Lee، MD، متخصص پوست در Pasadena Premier Dermatology در کالیفرنیا، می گوید:” مهم ترین چیزی که می توانید از نظر جلوگیری یا کم کردن آکنه انجام دهید، کاهش استرس در زندگی شما است. ”
لی می گوید: مقدار چربی (یا پوست گوساله، همانطور که پزشک آن را می گوید) در پوست شما به طور مستقیم تحت تأثیر استرس است. استرسی (فیزیکی و احساسی) که احساس می کنید، سطح بالای کورتیزول در بدن وفعالیت بیشتر غدد سباسیوس در پوست است. لی می گوید: “هر چیزی که می توانید – با آرامش بخشیدن، توجه بیشتر، تمرکز بر سلامتی و ورزش – کاهش سطح کورتیزول، استرس پایین و کاهش آکنه برای کاهش استرس انجام دهید “.
خواب با کیفیت داشته باشید:
وقتی صبح بیدار شدی، احساس میکنی؟ اگر پاسخ، چیزی غیر از استراحت است، وقت آن است به مسئله ای که در ذهن دارید، نگاهی بیندازید. آیا خیلی دیر به خواب می روید و خیلی زود بلند می شوید؟ یا مشکلی است که خواب شما آرام نیست؟
اگر شما خوب، خواب تسکین دهنده را دریافت نکنید، بدن شما ممکن است احساس آرامش نکند و می تواند موجب افزایش کورتیزول شود، که شما را در معرض خطر بیشتر آکنه قرار می دهد. اصطلاحأ ساده است، اما همیشه آسان نیست:خواب اول شب را به بدن خود ببخشید و آکنه شما فرصتی برای بهبود پیدا میکند. و البته، همیشه قبل از رفتن به رختخواب باید تمام آرایش خود را پاک کنید.
تمیزکردن قبل و بعد از تمرین:
کار کردن یک راه عالی برای مقابله با استرس است. فقط مطمئن شوید که پوست خود را قبل و بعد از تمرین تمیز کنید تا آکنه بدن را بدتر نکند. قبل از اینکه شروع کنید، آرایش خود را پاک کنید. تمیز کردن در توالت می تواند این را آسان کند. به دنبال دستمال مرطوب که می گویند، آنها بدون چربی و غیر متابولیزه هستند، به این معنی که منافذ را از بین نمی برند. یا به سادگی با یک پاک کننده ملایم و آب آشامیدنی شستشو دهید. در حالی که شما کار می کنید، پوست خود را با یک حوله خیس کنید، اگر خیلی عرق می کنید. مالش آن می تواند تحریک کننده باشد. هنگامی که شما انجام دادید، دوش بگیرید و لباس های خشک و تمیزرا عوض کنید. این کمک می کند تا از بروز ناشی از چربی در عرق که به لباس های شما جذب می شود جلوگیری کند.
لوازم تمرین خود را بشویید:
لی توصیه می کند لباس های تمرین خود را حداقل دو بار در هفته بشورید، بسته به اینکه چقدر تمرینات سخت است. او می گوید: “من برخی از بیماران را می بینم که نمی خواهند به لباس های گران قیمت خود آسیب برسانند، پس آنها هر 2 هفته یکبار شستشو می دهند.” “این بهداشتی نیست و برای آکنه پوست مناسب نیست.” لی ترجیح می دهد مواد شوینده لباسشویی که از نظر آلرژیک، رنگی و عطر رایگان هستند،به نظر می رسد که پوست آنها ملایم تر است.
اگر هنگام تمرین هدبند یا سینه بند می پوشید، آن را تمیز کنید. لی می گوید: “[اگر این کثیف باشد] می تواند منجر به آکنه بیشتر در طول خط مو شود.” در صندلی جیمیل شما چند سر بکشید و لباس های خود را با استفاده از آن ها بشویید. اگر هنگام کار کردن کلاه را بپوشید، اغلب آن را نیز بشویید. رژیم غذایی خود را بالا ببرید لی می گوید توصیه های خاصی برای تغییرات غذایی برای کمک به آکنه وجود ندارد، زیرا شواهد هنوز در حال به دست آمدن است. “اطلاعات در حال ظهور تنها نشان می دهد که غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا، مانند کربوهیدرات های فرآوری شده و شیرینی ها، می توانند با آکنه ارتباط داشته باشند.”
برخی تحقیقات ارتباطات ضعیف بین شیر گاو و آکنه را نشان می دهد، اما این علت ثابت نشده است. لی می گوید: “من معمولا می گویم که آنچه که برای قلب مناسب است برای پوست نیز مناسب است.” “شما یک رژیم غنی از آنتی اکسیدان به دست می آورید”. از مواد غذایی با کالری خالی و بارور کردن بر روی میوه ها، سبزیجات، غلات و منابع سالم پروتئین خودداری کنید تا از پوست و بقیه بدن خود بهره مند شوید.
تلفن خود را تمیز کنید:
شما احتمالا قبلا می دانید که لمس کردن صورت شما اغلب می تواند منجر به شکست بیشتر شود. اما زمانی که آخرین بار گوشی تلفن یا مواردی از آن را تمیز کردید؟ حتی اگر به طور منظم تماس نداشته باشید، انگشتان شما احتمالا این دستگاه کثیف را در طول روز و سپس صورت خود را لمس می کند. لی می گوید: “این که آیا گوشی هوشمند شما، تلفن دفتر یا هدست برای تلفن های هوشمند است، آنهامی تواند مستعمره باکتری ها باشند و ممکن است فقط در دستان شما که تماس داشته اید پوشیده شده باشد. روزانه تلفن خود را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب تمیزکنید. توصیه های سازنده گوشی خود را برای دستگاه خاص خود بررسی کنید.
کرم ضدآفتاب را روزانه بیش از حد استفاده کنید:
شما نیاز به محافظت از پوست خود دربرابر اشعه ماوراء بنفش (UV) با استفاده از کرم ضد آفتاب روزانه دارید. “با آکنه، شما می خواهید پوست خود را عادی کنید، که مانع اصلی بین شما و جهان خارج است. حفاظت از این موانع حاوی رطوبت و حفاظت از آن از خورشید است.لی می گوید :کرم ضد آفتاب یک راه بسیار موثر برای انجام این کار است.او معمولا توصیه می کند که بیمارانش به دنبال یک فرمول شیمیایی بدون روغن و غیر آلی باشند تا آکنه آنها را بدتر نکند. SPF 30 یا بالاتر را انتخاب کنید که طیف گسترده ای است، به این معنی که اشعه UVA و اشعه UVB را مسدود می کند. بسیاری از این کرم های ضد آفتاب همچنین به پوست مرطوب کمک می کنند تا خشک نشود. لی می گوید: “هنگامی که پوست بیش از حد خشک می شود، پوست شما می تواند آن را حس کند، و پس از آن بدن برای تولید روغن بیشتر سیگنال ها را نشان می دهد … که باعث تولید مارپیچ منفی در تولید چربی می شود.” هر روز صبح روزانه کرم های ضد آفتاب را اعمال کنید و در صورت نیاز روزانه تجدید کنید.

3 روش عالی و برتر برای پاکسازی پوست