3 دقیقه زمان برای مطالعه

تمام آنچه نیاز است در رابطه با میکرونیدلینگ بدانید:
میکرونیدلینگ یک درمان چند منظوره از رفع اسکار آکنه (جای جوش) گرفته تا ریزش مو
برای آنهاییکه دنبال بهبود ظاهر جای جوش هایشان،تقویت کلاژن سازی،بهبود رشد مو هایشان هستند،میکرونیدلینگ می تواند راه حل کم تهاجمی خوبی باشد.
مطالعات در این زمینه به سال 1995 برمی گردد امادر سال های دور با توجه به تکنولوژی های جدید مانند یوتیوب و اینستاگرام واصطلاح (ومپایرفیس) به شدت محبوب شد.
میکرونیدلینگ باعث ایجاد حفره های بسیار ریز و میکروسکوپیک در پوست می شود
تعریف ساده از این پروسه درمانی این است که سوزن های بسیار ریز و ظریف با هدف جوانسازی وارد پوست می شوند.
این سر سوزن ها روی ابزار مخصوص میکرونیدلینگ وصل می شود. و برای هر شخص منحصر به فرد هستند.عمق نفوذ این سوزن ها بین 0.5 تا 2.5 میلی متر است و تنها به لایه سطحی پوست نفوذ می کند.
نتیجه دهی میکرونیدلینگ نسبتأ سریع است.
پس از انجام درمان میکرونیدلینگ صورت،تقریبأ 2 هفته یا کمتر همراه با کمی تورم ، سرخی است. در این بازه زمانی کوتاه پوست حالت التهاب و تورم سطحی دارد.
اثر بخشی درمان میکرونیدلینگ طی سالهای گذشته به اثبات رسیده است.
با توجه به مطالعه ای که در سال 2008 انجام شد پس از 4 جلسه درمانی میکرونیدلینگ به فاصله ماهی یک بار تا 400% افزایش در کلاژن سازی و بهبود الاستیسه پوست تا 6 ماه پس از کامل نمودن دوره درمان مشاهده شد.
میکرونیدلینگ فولیکول های غیر فعال مو را تحریک می کند.
این یعنی رویش مجدد مو ها. در مطالعه ای که اخیرأ انجام شد 100 نفر تحت مطالعه قرار گرفتند. این 100 نفر به دو گروه تقسیم شدند: یکی از این گروه ها تحت درمان با لوسیون ماینوکسیدیل و گروه دیگر تحت درمان با لوسیون ماینوکسیدیل به اضافه میکرونیدل قرار گرفتند. پس از گذشت 12 هفته 82% از گروه تحت درمان با میکرونیدلشاهد50 % بهبود بودند. این در حالی است که این بهبود در گروه تحت درمان با ماینوکسیدیل تنها 4.5 % بوده است.
از میکرونیدلینگ همچنین می توان در درمان سلولیت نیز استفاده نمود.
از دستگاه میکرونیدلینگ می توان جهت درمان خطوط ریز روی پوست و سلولیت نیز استفاده نمود.
انجام میکرونیدلینگ همرا با درمان های تکمیلی می تواند نقش بهتری ایفا کند.
حین درمان میکرونیدلینگ میتوان از سرم ها و کرم های مخصوص کلاژن ساز و همچنین درمان های لیزری استفاده نمود.
انجام میکرونیدلینگ اگر همراه با مواد مزوتراپی باشد تأثیر و جذب بسیار بهتری خواهد داشت و به کلاژن سازی قوی ترمنجر می شود.
این درمان حتی می تواند در ترکیب با درمان رادیوفرکانس قرار گیرد.
در مقاله های مربوط به درمان اسکارلت به تفسیر به این موضوع پرداخته شده است.
طی ماه های اولیه پس از درمان می توانید سفت شدن بافت پوست خود را کاملأ حس کنید.
میکرونیدلینگ خانگی
استفاده از میکرونیدل در خانه و بدون اجازه و دستور پزشک توصیه نمی شود. دستگاه های خانگی میکرونیدلینگ در بازار موجود می باشند. بهتر است این درمان تحت نظر پزشک انجام گیرد زیرا رعایت نکردن موارد اصولی آن می تواند آثار مخربی در پی داشته باشد.
در صورت استفاده از ابزارهای خانگی میکرونیدل حتمأ از پزشکتان مشورت بگیرید.
استفاده بیش از حد از میکرونیدل
استفاده بیش از حد مجاز تعیین شده توسط پزشک می تواند منجربه آسیب های جدی شود. با توجه به نوع پوست و مشکل پوستی تعداد و فاصله های درمانی باید دقیقأ طی برنامه پزشک صورت گیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود و شخص تحت درمان هیچ عارضه ای را تجربه نکند.

13 داروی خانگی قدرتمند برای آکنه

مراقبت های پس از میکرونیدل
مراقبت های پس از میکرونیدل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . پس از درمان میکرونیدل باید حتما از ضد آفتاب متناسب ، ترمیم کننده و مرطوب کننده استفاده شود.
درمان میکرونیدلینگ به تنهایی فقط نتایج موقتی به همراه دارد
طی مطالعاتی که اخیرأ توسط متخصصین انجام گرفته نتایج به دست آمده حاکی از آن است که میکرونیدلینگ نتیجه موقتی دارد که مدت زمان زیادی ماندگاری ندارد. طی نتایج به دست آمده ازپژوهش ها در دهه اخیربرای دستیابی به نتایج با ماندگاری بلند مدت در کاهش چین وچروک و اسکار و بهبود کیفیت پوست بسیار بهتر است که میکرونیدلینگ در ترکیب با رادیو فرکانس باشد.