چال لپ (چال گونه) چیست؟ و روش های ایجاد چال گونه

چال لپ (چال گونه) چیست؟ و روش های ایجاد چال گونه

چال گونه | زیبایی

چال فرورفتگی بسیار کوچکی است که روی پوست برخی افراد و در بخش های مختلف بدن از جمله گونه ها، چانه یا کمر ایجاد می شود و چال گونه یا چال خنده یکی از جذاب ترین انواع آن محسوب می شود که بسیاری از افراد به خصوص خانم ها آرزوی داشتنش را دارند!

چال گونه چیست و چگونه ایجاد می شود؟

چال فرورفتگی بسیار کوچکی است که روی پوست برخی افراد و در بخش های مختلف بدن از جمله گونه ها، چانه یا کمر ایجاد می شود و چال لپ یا چال خنده یکی از جذاب ترین انواع آن محسوب می شود که بسیاری از افراد به خصوص خانم ها آرزوی داشتنش را دارند!

چال گونه که تنها در تعدادی از مردم گاهی به صورت دو طرفه در هر دو سمت دهان و در برخی موارد تنها روی یک طرف دهان ظاهر می شود در حقیقت به دلیل تفاوت خاصی در عضله و پوست صورت برخی افراد در ناحیه گونه به وجود می آید.

چال گونه چگونه ایجاد می شود؟

چال گونه گاهی به دلیل تغییرات در عضله ای در صورت به نام زایگوماتیک ماژور یا زاگوماتیک اصلی ایجاد می شود. این عضله در بیان حالات چهره نقش مهمی داشته و از عضلات مسئول برای بالا بردن گوشه های لب هنگام لبخند زدن محسوب می باشد.
در افرادی که چال لپ ندارند عضله زایگوماتیک ماژور به طور طبیعی از استخوان گونه ( استخوان زایگوماتیک ) آغاز شده و امتداد آن به سمت پایین صورت به گوشه لب متصل می شود.

در افرادی که چال گونه دارند این عضله اگرچه از استخوان زایگوماتیک شروع می شود اما انتهای دیگر آن انشعاب پیدا کرده و به دو عضله تقسیم می شود، یک عضله به گوشه دهان و عضله دیگر به زیر گوشه دهان متصل شده و به پوست بالای آن گره می خورد. بنابراین هنگام لبخند زدن عضله اول باعث کشیده شدن دهان و ایجاد لبخند شده و عضله دیگر باعث کشیدگی پوست و ایجاد چال لپ می شود.

از آن جا که چال لپ می تواند به دلیل نوعی دگرگونی عضله ای در دوران جنینی رخ دهد برخی افراد به اشتباه آن را نوعی نقص تولد تلقی می کنند.

آن چه درباره چال گونه اهمیت دارد توجه به این نکته است که این مورد نه تنها بسیار شایع است بلکه هیچ اثر منفی روی سلامتی نداشته و در بسیاری از فرهنگ ها نماد زیبایی و جذابیت محسوب می شود.

عمل جراحی چال گونه

بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله جذابیت بیشتر دوست دارند چال گونه داشته باشند و امروزه با ابداع عمل جراحی دیمپل پلاستی این امکان برای آن ها میسر شده است.

عمل چال لپ به‌صورت سرپایی و در مدت حدود 20 دقیقه انجام می‌گیرد. غالباً این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، اما در صورت تقاضای فرد تحت عمل، می‌توان از متخصص بیهوشی برای انجام بیهوشی کامل بر روی فرد بهره برد.

قبل از عمل، جراح اکولوپلاستی همراه با شما ناحیه چال را علامت گذاری می¬کند، در این عمل با برش دهان و ماهیچه گونه از داخل و برداشتن قسمتی از ماهیچه صورت، متناسب با عمق و گردی تأییدشده از طرف بیمار در جلسات مشاوره، و بخیه زدن دوباره قسمت بریده‌شده و به داخل کشیدن پوست صورت توسط بخیه‌های جذبی، بدون آنکه بر روی صورت نشانه‌ای از رد بخیه و یا برش جراحی باقی بماند، چال لپ بر روی صورت فرد ایجاد می‌شود.

این چال در روزهای ابتدایی و گاهی چند هفته، به‌صورت دائمی بر روی صورت فرد قابل‌مشاهده است؛ اما پس از گذشت این مدت و بازسازی ماهیچه‌های صورت به‌صورت طبیعی و طی متابولیسم بدن، این چال فقط در زمان خنده بر روی صورت قابل‌مشاهده است و ظاهری طبیعی‌تر به خود می‌گیرد.

آیا می‌توانم خودم عمق و محل ایجاد چال روی گونه را مشخص کنم؟

در طی جلسه مشاوره با پزشک، او اطلاعات لازم در مورد محل مطلوب و میزان عمق چال را به شما خواهد داد.

برگشت جراحی چال گونه

اگرچه ایجاد چال گونه یک روش طولانی مدت است، اما به این معنی نیست که کاملاً برگشت ناپذیر است. ایجاد چال ممکن است تا حدی قابل بازگشت باشد.

در حالت برشگت پذیر، ممکن است بافت گونه آزاد و در نتیجه پوست از عضله زیرین جدا شود. مانند تمام عمل¬های زیبایی استثناهایی وجود دارد.

پزشک قبل از عمل با شما در مورد خطرات، مزایا و گزینه های پیش رو صحبت خواهد کرد. در برخی موارد نادر ممکن است پس از جراحی عضلات گونه به طور موقت ضعیف شوند که بعد از گذشت چند هفته برطرف می¬شوند.

اقدامات پیش از جراحی چال گونه (چال لپ)

  • تمام توصیه های پزشک جراح خود را مو به مو از 2 هفته پیش از عمل چال لپ در نظر داشته باشید و رعایت کنید.
  • دست کم 6 ساعت پیش از عمل چال لپ از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.
  • یک هفته پیش از جراحی از مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید چرا که دوران بهبودی را طولانی تر می کند.
  • اگر پیش از جراحی چال خنده، به هر علتی درد داشتید. درد را با استامینوفن و یا پاراستامول کنترل کنید.
  • چند ساعت پیش از عمل چال لپ، به طور کامل حمام کنید.
  • دو هفته پیش از عمل از مصرف انواع دخانیات نظیر سیگار خودداری نمایید. این مورد را برای 2 هفته پس از عمل نیز رعایت نمایید.
  • در روز جراحی به هیچ وجه آرایش نکنید، لاک ناخن و جواهرات نداشته باشید و در صورت استفاده از لنزهای چشمی نیز باید آنها را خارج نمایید.

دوران ریکاوری و بهبودی بعد از عمل چال گونه

پس از عمل کمی کبودی و ورم در ناحیه عمل قابل‌مشاهده است که با کمپرس سرد و به‌مرور زمان از بین می‌رود. در ساعات اولیه اول پیشنهاد می‌شود که از غذاهای نرم استفاده شود.

همچنین مصرف آنتی‌بیوتیک نیز برای جلوگیری از ایجاد عفونت می‌تواند بسیار مؤثر باشد.در مواردی برای کاهش درد بیمار مسکن برای فرد تجویز می‌شود. در این موارد از مصرف مسکن بدون مشورت پزشک باید پرهیز کرد. چرا که برخی از مسکن‌ها با رقیق کردن خون باعث خونریزی و درنتیجه عواقب بعدی آن پس از جراحی می‌شوند.

بخیه ها پس از گذشت دو هفته جذب می شوند، پوست نرم شده و ظاهر طبیعی تری ایجاد می کند. وقتی بافت داخلی ترمیم می¬شود، عضله گونه را به پوست متصل می کند، در نتیجه باعث ایجاد فرورفتگی هنگام لبخند زدن می شود.

این دوره می تواند از چند روز تا چند هفته متفاوت است که به میزان ترمیم و میزان برداشت بافت بستگی دارد. شما میتوانید پس از جراحی غذا بخورید، اما توصیه می شود که صبر کنید تا اثر بی حسی از بین برود.

عوارض جراحی چال گونه( چال لپ)

امکان دارد فرد پس از عمل دچار عفونت و یا خونریزی شود. به علاوه اینکه ممکن است بهبودی پوست و هموار شدن آن بیش از اندازه اتفاق افتد به شکلی که عملا چال لپ ایجاد نشود و یا اینکه ترمیم ناچیز باشد به گونه ای که عمق چال زیاد و غیر طبیعی باشد.

به علاوه گاهی پیش می آید که پس از انجام عمل در کلینیک زیبایی چال گونه عضلات صورت دچار ضعف شوند. با این همه این عوارض اغلب نادر هستند و در صورتی که جراحی را در یک کلینیک زیبایی چال گونه معتبر انجام دهید، کمتر در معرض آنها قرار می گیرید.

عوارضی نظیر کبودی و درد نیز که معمولا نتیجه عمل های زیبایی اند در این مورد نیز وجود دارد اما به صورت موقتی است و به مرور برطرف می گردد. علاوه بر موارد ذکر شده گاهی ممکن است عوارض جراحی چال لپ مربوط به ایجاد چال نامطلوب بر روی ناحیه گونه و لپ که حتی بدون حرکت عضلات صورت نیز قابل مشاهده است، باشد چرا که این آثار معمولا تا آخر عمر فرد باقی خواهد ماند.

هزینه جراحی چال لپ چقدر است؟

هزینه به روش، زمان، منابع مورد نیاز و نوع داروی بی حسی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر باید با مطب پزشک تماس بگیرید. (شماره تماس در پایین همین صفحه قرار دارد ) همچنین هزینه به نوع چالی که می خواهید نیز بستگی دارد، به عنوان مثال برخی بیماران یک چال لپ مادرزادی دارند و تنها به جراحی یک چال نیاز دارند.

چال گونه با نخ چگونه انجام می شود؟

چال گونه با نخ یکی از روش های بدون جراحی و ساده جهت ایجاد چال روی گونه می باشد. عضلات صورت هنگام خندیدن منقبض می شوند حال اگر در زمان این انقباض بخش کوچکی از عضلات خنده به پوست متصل شود فرورفتگی روی گونه ایجاد می شود که زیبایی خاصی به چهره و لبخند می بخشد. برخی از افراد به صورت مادرزادی دارای چال لپ هستند. امروزه با پیشرفت علم در زمینه زیبایی باعث شده تا روش هایی برای ایجاد چال لپ ابداع شود.

پس از مشخص کردن مکان ایجاد چال پزشک با استفاده از کرم های موضعی محل مورد نظر را بی حس می کند. پس از گذشت 15 الی 30 دقیقه در صورت بی حس شدن محل مورد نظر پزشک نخ ها را وارد صورت کرده و چال را ایجاد می نماید.

عمق و ابعاد این چال با توجه به سلیقه فرد و هنر پزشک متفاوت می باشد. ماندگاری این نخ ها حدود 6 ماه الی 1 سال می‌باشد. پس از اتمام کار فرد بدون هیچ مشکلی می تواند به انجام کارهای خود بپردازد.

ایجاد چال لپ به روش طبیعی و بدون جراحی

از آنجایی که قیمت چال گونه در ایران معمولا بالاست برخی از افراد خواهان این هستند که بدون عمل جراحی صاحب چال لپ شوند. بدین منظور می توان از ترفندهای زیر در این مورد بهره برد و با چال ایجاد شده به جذابیت چهره خود افزود.

  • ایجاد چال لپ با حرکات ملایم ورزشی
  • ایجاد چال لپ با استفاده از مواد و لوازم آرایشی

برچسپ ها:
آیا چال گونه ارثی است یا نقص مادرزادی محسوب می شود؟
آیا شما داوطلب جراحی چال گونه هستید؟
آیا می توان بدون جراحی چال گونه ایجاد کرد؟
آیا میتوانم خودم عمق و محل ایجاد چال روی گونه را مشخص کنم؟
اقدامات پیش از جراحی چال لپ
اقدامات و مراقبت های پس از جراحی چال گونه
انواع چال های گونه
ایجاد چال گونه با آرایش
ایجاد چال گونه با مداد
ایجاد چال گونه در منزل
ایجاد چال لپ با استفاده از مواد و لوازم آرایشی
ایجاد چال لپ با حرکات ملایم ورزشی
ایجاد چال لپ به روش طبیعی و بدون جراحی چال گونه
ایجاد فرورفتگی گونه با نخ
ایجاد فرورفتگی گونه بدون جراحی
برگشت جراحی چال گونه
بهترین روش ایجاد چال گونه بدون جراحی و هزینه
بهترین روش برای چال گونه
تشکیل چال روی گونه هنگام خندیدن زیبایی خاصی به چهره می بخشد از این رو بسیاری از افراد به ایجاد چال گونه اقدام می کنند.
چال خنده
چال خنده بدون عمل
چال صورت
چال گونه
چال گونه با نخ
چال گونه با نخ ( فرورفتگی گونه )
چال گونه با نخ بدون جراحی
چال گونه بدون جراحی
چال گونه چگونه ایجاد می شود؟
چال گونه چیست و چرا برخی از افراد برخلاف سایران چال گونه دارند و برخی فاقد آن هستند؟
چال گونه چیست و چگونه ایجاد می شود؟
چال گونه چیست؟
چال گونه چیست؟ هر آنچه باید در مورد عمل جراحی چال گونه و هزینه آن
چال گونه معمولا در جوانی بیشتر دیده می شوند.
چال گونه و بهترین روش های طبیعی ایجاد چال گونه و ایجاد چال لپ بدون جراحی و نحوه ایجاد چال گونه با آرایش و ورزش و چگونگی ایجاد چال خنده
چال گونه و تاثیر آن بر زیبایی چهره
چال گونه و چال خنده هزینه و قیمت عمل
چال گونه؛ زیبایی یا نقص
چال لبخند
چال لپ یک نقص در عضلات صورت می باشد که در واقع کوتاه شدگی عضلات صورت دلیل آن است
چرا برخی مردم آن را معیار جذابیت می دانند؟
چرا بعضی افراد چال گونه دارند؟
چگونگی ایجاد چال گونه
چگونگی ایجاد چال لپ
چگونه چال گونه داشته باشیم
چگونه می توان چال گونه ایجاد کرد؟
چگونه می توان چال گونه داشت؟
دوران ریکاوری و بهبودی بعد از عمل چال گونه
دوران ریکاوری و بهبودی پس از عمل
روش انجام عمل چال خنده
روش ایجاد چال گونه با ورزش
روش ایجاد چال گونه بدون جراحی و هزینه
روش چال گونه بدون جراحی
روش طبیعی چال گونه
زیبایی پوست و صورت
علت اصلی ایجاد چال گونه چیست و چرا برخی از مردم چال گونه دارند و برخی دیگر ندارند؟
عمل جراحی چال گونه
عمل چال گونه (چال لپ) چگونه انجام می شود؟
عمل چال گونه به صورت سرپایی ودرمدت 20 دقیقه انجام می‌گیرد
عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟
عوارض جراحی چال لپ
لبخند گونه
مراقبت های پس از عمل
مراقبت‌های قبل از عمل چاله گونه
هر آنچه که باید درباره ایجاد چال گونه بدانید.
هزینه عمل چال گونه
هزینه و قیمت عمل چال گونه

ارسال دیدگاه