2 دقیقه زمان برای مطالعه

چال گونه    Cheek dimple

به فرورفتگی کوچکی که هنگام خندیدن روی گونه ها تشکیل می شود، چال گونه یا چال خنده گفته می شود که به عنوان یکی از خصوصیات زیبایی در صورت شخص شمرده می شود  و بسیار جذاب است.

چال گونه یا چال خنده و چال لپ یا Cheek Dimple از بارزترین شاخص های زیبایی صورت به هنگام خنده می باشد و از آن با عنوان زیباترین معلولیت جهان یاد میشود و مورد علاقه دختران جوان می باشد.

به راحتی می توان با یک عمل جراحی سرپایی به چال گونه  دست پیدا کرد و با انجام یک عمل جراحی چال گونه بسیار ساده می‌توان چال گونه دائمی ایجاد کرد.

 

چال گونه

 

چال گونه هنگام خنده طبیعی معمولاً زمانی شکل می‌گیرد که نقص کوچکی در ساختمان عضلانی گونه، غالباً در عضله شیپوری یا بوکسیناتور، ایجاد شود.

پوست پوشش دهنده این نقص کوچک به بافت پیوندی زیرین می‌چسبد و هنگام حرکت کردن صورت، یا لبخند زدن فرورفتگی در پوست ایجاد می‌شود.

جراحی ایجاد چال گونه در حقیقت این فرایند طبیعی را شبیه سازی می‌کند.

در این جراحی بدون درد برش کوچکی در داخل گونه ایجاد می‌شود و به همین دلیل کوچکترین شکاف یا جای زخمی روی پوست بیرونی به چشم نمی‌خورد.

تزریق بوتاکس

این جراحی را می‌توان بر روی تمام گونه‌ها در هر اندازه‌ای که باشند انجام داد، البته بعضی گونه‌ها موارد مناسب‌تری هستند.

 

روش ایجاد چال گونه

جراحی چال گونه معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

جراح پیش از عمل ناحیه‌ای را که قرار است در آنجا چال گونه ایجاد شود طبق نظر بیمار و صلاحدید خود مشخص می‌کند و علامت می‌زند، به این ترتیب نتیجه عمل زیبایی چال گونه کاملاً قابل پیش بینی خواهد بود.

سپس جراح شکاف کوچکی را داخل دهان ایجاد می‌کند و عضله شیپوری یا بوکسیناتور داخل گونه را برای شکل دادن به چال گونه‌ای با ظاهر طبیعی دستکاری می‌کند.

جراح در انتها برش داخل گونه را با بخیه‌های قابل جذب می‌بندد، عمل پایان می‌یابد و بیمار می‌تواند بدون هیچ مشکلی پس از این عمل کوتاه فعالیت‌های معمول روزانه خود را از سر بگیرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *