9 دقیقه زمان برای مطالعه

درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو:
آیا موهایتان شروع به ریزش کرده و به کمک درمانی به نام مزوتراپی یا درمان ریزش موی سر می توانید تنها در چند جلسه موهایتان را دوباره به دست بیاورید. دلایل ریزش مو عبارتند از کاهش خون در پوست سر ، کمبود مواد مغذی ، DHT ضروری و به هم خوردن تعادل هورمون ها که بر فولیکول های مو تأثیر می گذارد. مثل تولید بیش از اندازه آندروژن می شود و می تواند در مردان هم همین طور باشدو در مزوتراپی از هر دو محرک فیزیکی(مکانیکی) و شیمیایی استفاده می شود، بسته به مشکل مورد درمان، دوزهای کوچکی از داروهای مختلف به نواحی معینی از پوست سر تزریق می شود. این دوزها مثل یک گلوله دارویی عمل کنند که مستقیماً به ناحیه مورد نظر از بدن انتقال داده می شود.

مزوتراپی مو چیست؟
در مزو تراپی مواد مغذی به شکل مایع از قبیل ویتامین ها، عصاره برخی از گیاهان دارویی، پروئین و اسید های آمینه در پوست سر تزریق و به طور مستقیم داخل ریشه های مو جذب می گردد . محلول های متفاوتی توسط لابراتورهای مختلف جهت استفاده در مزوتراپی تولید و عرضه می شود.

مزوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟
این روش کاملاً بی خطر است و هیچ گونه منعی برای استفاده از آن وجود ندارد. برای اطمینان از مناسب بودن این روش برای بدن و پوست سرتان می بایست با یک متخصص مو مشورت کنید و یک تست آلرژی(حساسیت) هم انجام دهید تا مشخص شود که هیچ یک از اجزای ترکیب مورد استفاده باعث واکنش آلرژیک در شما نمی شود و زنان باردار و شیرده هم نمی توانند از مزوتراپی موی سر استفاده کنند. اگر شما موی زیادی از دست داده اید این روش چندان برایتان موثر نمی باشد بهتر است در این مورد با یک متخصص مشورت کنید.

مزوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟
هر شخص که دچار ریزش مو، نازکی تارهای مو، یا قصد تقویت موهای خود را داشته می تواند تحت مزوتراپی قرار گیرد. اما همان طور که اشاره شد برای کسب نتیجه کامل، بهتر است ابتدا تحت نظر پزشک با انجام آزمایشات خون و تست های تخصصی علل ریزش مو را ریشه یابی کنید و در کنار انجام مزوتراپی مو درمان مناسب را انجام دهیم. برای به دست آوردن بهترین نتایج در سریع ترین زمان می بایست بیمار تغذیه سالمی داشته باشد و غذاهای ناسالم مصرف نکند و به طور مرتب ورزش کند و این روش دیگر نیازی به جراحی های پیوند مو و سایر گزینه های دردناک و گران قیمت ندارد.

عوارض جانبی مزوتراپی:
اگر چه مزوتراپی عمدتاً بدون درد است ، اما برخی از بیماران بعد از درمان دچار درد و ناراحتی هایی می شوند . عوارض جانبی احتمالی بعد از انجام مزوتراپی عمدتاً نتیجه ی ورود سوزن به پوست است، بنابراین برخی از افراد ممکن است بعد از مزوتراپی دچار درد، عفونت، تغییر رنگ پوست، التهاب یا حتی عفونت شوند.

مزوتراپی

مزایای جانبی مزوتراپی:
– سالم شدن موی سر
– بهبود آب رسانی پوست از همان جلسه اول مشخص است و پوست پس از یک جلسه بسیار مرطوب تر به نظر می رسد.
– با استفاده از این روش عملاً می توانید از طاسی جزئی و کامل خلاص شوید.
مزوتراپی از روش های جراحی مشابه، بسیار ارزان تر است.
مزوتراپی از چند روش دیگر درمان ریزش مو، بی خطرتر است.
– بعد از درمان به استراحت نیاز نمی باشد، طوری که می توانید بعد از درمان به سر کارتان برگردید.

هزینه ی مزوتراپی:
هزینه مزوتراپی مو براساس ملزوماتی که دارد متغیر می باشد، این هزینه ها به کیفیت موهای شما بستگی دارد و متناسب با تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان موهای شما ممکن است افزایش یافته یا کاهش یابد.

توصیه های لازم برای قبل و بعد از جلسات مزوتراپی :
قبل از مراجعه به پزشک موهای خود را با شامپوی مناسب شست و شو دهید و از هیچ ماده حالت دهنده، محلول های ضد ریزش مو چه گیاهی و چه شیمیایی استفاده ننمایید تا 24 ساعت بعد از تزریق محلول از استحمام خودداری نمایید. در دوره ی مزوتراپی از رنگ کردن موها و استفاده از مواد شیمیایی مانند حالت دهنده های مو و … خودداری نمایید . اگر از محلول ضد ریزش مو استفاده می کنید از یک روز قبل و یک روز بعد از جلسه مزوتراپی از مصرف آنها خودداری کنید. در روزهای بعد از تزریق مجلول در صورت امکان هر روز برای چند دقیقه سر خود و محل تزریق را با نوک انگشتتان به آرامی ماساژ دهید.

نتیجه مزوتراپی:
– قبل از شروع درمان مزوتراپی باید بیمار 3 روز قبل از شروع درمان از مصرف آسپرین یا داروهای ضد التهاب خودداری کند.
– اگر بیمار به سرعت دچار کبودی می شود باید یک هفته قبل از شروع درمان از قرص آرنیکا استفاده کند.
– بیمار باید مقدار زیادی آب بنوشد تا دچار کم آبی بدن نشود.
– پزشک از بیمار می خواهد که قبل از شروع درمان کمی غذای جامد بخورد.
– در صورتی که بیمار بیش از 4 جلسه تحت درمان قرار گیرد . میزان موفقیت بیش از 80درصد خواهد بود و مدت بیشتری باقی خواهد ماند.

تزریق چربی:
زیبایی و جوان سازی صورت یکی از مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه مردم و مخصوصاً خانم ها قرار گرفته است، چرا که صورت شما به عنوان اولین بخش بدن شما دیده می شود. یکی از راههای زیبا سازی و جوان سازی صورت تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک و فرم دهی به لب ها و گونه ها و سایر اجزای صورت است. در روش تزریق چربی بافت و سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد مانند شکم، باسن، ران و … برداشته می شود و به قسمت دیگری که قرار است حجیم تر شود انتقال داده می شود، این روش نوعی از پیوند چربی است به طور مثال از شما می خواهید، چین و چروک های صورت خود را از بین ببرید مقداری چربی از قسمت های دیگر بدن شما به طور مثال شکم شما برداشته می شود و این چربی برداشته شده به گونه های شما انتقال می یابد و یا هر جای دیگری را که می خواهید برجسته تر کنید.

مزوتراپی

مراحل تزریق چربی:
چربی از یکی از اندام های شما استخراج می شود سپس شسته شده و پالایش می شود و بعد از آن توسط سوزن های مخصوص زیبایی به نواحی مورد نظر تزریق می شود ، ممکن است نیاز باشد برای دست یابی و نتایج دلخواه نیاز به تکرار چند باره این عمل باشد.

استخراج چربی:
پزشک شما با کمک خودتان یک ناحیه را برای استخراج چربی انتخاب کرده و آن جا را بی حس می کند پس از یک برش کوچک در آن جا ایجاد می کند از یک روش استریل سازی استفاه کرده سپس از یک مکنده برای استخراج چربی استفاده می کند.

پایش و انتقال چربی:
زمانی که مقدار موردنظر چربی را از آن ناحیه استخراج کند جراح آن را پالایشکرده و سلول های چربی را برای انتقال با سرنگ های کوچک آماده می کند. خاص سازی چربی ممکن است با سانتریفیوژ کردن آن و حذف ناخالصی ها صورت بگیرد.

ترزیق چربی در چه نواحی از بدن استفاده می شود:
– اتصال چربی به صورت
– حجیم سازی سینه ها
تزریق چربی به باسن و ران ها

جوان سازی دست و صورت با تزریق چربی:
اگر در قسمت هایی از صورتتان چروک دارید مثل خط خنده، خط لبخند و چروک اطراف چشم می توانید چربی مورد نظر را به آن ها تزریق کنید. جراح پلاستیک شما حتی می تواند با استفاده از تزریق چربی خطوط بین بینی و دهان را به حداقل برساند. افتادگی پوست را رفع کند و چین و چروک پیشانی را کم کند و اگر می خواهید سینه های خود را حجیم کنید انتقال چربی به سینه گزینه ی بسیار خوبی است ، اما شرط آن داشتن پوست با کشش مناسب و شکل مناسب سینه است و کسانی که می خواهند باسنی گرد و پر داشته باشند، روش لیفت باسن برزیلی را انتخاب می کنند، که طی آن چربی های اضافی را از طریق لیپوساکشن خارج شده و به باسن تزریق می شود و حتی می توان برای چین و چروک های دست و پوشش عروق و تاندون های زیر پوست و بهبود کلی دست تزریق چربی انجام داد.

مزایای تزریق چربی:
خوشبختانه عوارض جانبی قابل توجه این عمل بسیارکم است، این عمل معمولاً بدون مشکل انجام می شود و همان طور که می دانید چربی برعکس ژل ماده ی طبیعی است که توسط خود بدن تولید شده است و ماندگاری چربی تزریق شده بسیار بیش تر از سایر روش های هم چون تزریق ژل است. تزریق چربی نیازی به استراحت طولانی ندارد.

مزوتراپی

معایب تزریق چربی و خطرات آن:
همان گونه که گفته شد، این روش یک روش بسیار بی خطر است ، اما به هر حال در هر روش درمانی ممکن است یک سری عوارضی وجود داشته باشد.
– عفونت
– جای زخم
– واکنش های حساسیتی
– صدمه به بافت اصلی

هزینه و قیمت تزریق چربی:
هزینه ی تزریق چربی بسیار بالا نیست و با بودجه نه چندان زیاد می توان به بهترین نتیجه ها برسید و نیازی به خرید ماده ای ندارید بلکه چربی از درون بدن خودتان برداشته خواهد شد، بیش ترین هزینه ای که باید پرداخت کنید دستمزد پزشک است که این مورد هم کاملاً متفاوت است.

چه زمانی می توان تزریق چربی انجام داد و مناسب ترین کاندیدها چه کسانی هستند؟
– اگر ناحیه ای در صورت شما چروکیده و فرو رفته است.
– اگر بخواهید تأثیر دایمی بیش تری در مقایسه با پرکننده های موقت داشته باشید.
– برای بازسازی سینه ها پرکردن چروک های آن یا مخفی کردن جای ایمپلنت های سینه

در کل می توان گفت اگر می خواهید باسن، سینه ، لب، یا هر جایی که فرو رفتگی احساس می کنید را برجسته تر کنید و یا می خواهید چین و چروک و خطوط اخم یا لبخند را از بین ببرید یا صورت و یا دستان خود را جوان سازی کنید ، می توانید از روش تزریق چربی استفاده کنید.

نتایج تزریق چربی:
تزریق چربی، یکی از روش های بدون درد به شمار می یاید و هم چنین یکی از دلایل محبوبیت این روش این است که تزریق کردن چربی در مقایسه با سایر روش ها مانند تزریق ژل از درد و ناراحتی کم تری برخوردار است و به همین دلیل بعد از تزریق نیازی به استراحت نخواهید داشت و برخلاف بسیاری از روش های دیگر که برای زیبایی و جوان سازی پوست وجود دارند تزریق چربی روشی است که نتایج آن بسیار سریع نمایان خواهد شد. در صورتی که می خواهید واضح و کامل ببینید باید چند هفته صبر کنید تا تورم و کبودی محل تزریق از بین برود. پس از، از بین رفتن ورم ها و هم چنین کبودی به وجود آمده در محل، شما قادر خواهید بود که نتایج را به صورت کاملاً واضح ببینید. نتایج حاصل از پیوند چربی کاملاً طبیعی و ماندگاری بالا و ایمن و بدون خطر می باشد.

نتایج عمل چقدر ماندگاری دارد؟
وقتی این کار با موفقیت انجام شد بافت چربی تزریق شده جریان خون تازه ای را از بدن دریافت می کند و از آن تغذیه خود را انجام می دهد وقتی این کار اتفاق می افتد نتایج می تواند حتی دایمی باشد. هر چند ممکن است مقداری چربی جذب نشود و مجبور به تکرار عمل شوید. تزریق چربی یک عمل ماندگار است که معمولاً چند سال طول می کشد که به طور کامل از بین برود.