لیفت سینه چگونه انجام می شود؟(علل افتادگی پستان و روش های لیفت آن)

لیفت سینه چگونه انجام می شود؟(علل افتادگی پستان و روش های لیفت آن)

تناسب اندام | زیبایی

علل متفاوتی وجود دارد که باعث افتادگی سینه شود از جمله نوسانات تغییر وزن نیز می‌تواند باعث کشیدگی پوست انسان و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی آن شود مورد دیگر می‌تواند جاذبه زمین باشد که باعث کشیدگی و افتادگی می‌شود و با توجه به نوع افتادگی پستان ها راهکار سفت کردن و لیفت سینه متفاوت است.

به مرور زمان هرچه سن بالاتر میرود و پیر تر می شویم سینه ها تغییر حالت می دهند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند، دلایل زیادی برای این نوع تغییرات پستان وجود دارد، از جمله : بارداری، در دوران بارداری و شیردهی با پرشدن و سنگین شدن سینه ها، رباط هایی که از پستان شما پشتیبانی می‌کنند کشیده می شوند، این کشش ممکن است باعث افتادگی سینه بعد از این دوران شود و یا نوسانات تغییر وزن نیز می‌تواند باعث کشیدگی پوست انسان و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی آن شود مورد دیگر می‌تواند جاذبه زمین باشد که باعث کشیدگی و افتادگی می‌شود که باتوجه به نوع افتادگی راهکار سفت کردن و لیفت سینه متفاوت است. افتادگی سینه نیز درجاتی دارد که شامل :

  • افتادگی سینه خفیف
  • افتادگی سینه متوسط
  • افتادگی سینه شدید

انواع افتادگی سینه

درمان افتادگی سینه، لیفت و سفت شدن آن :

اولین مرحله لیفت سینه مخصوصا در درجات اولیه افتادگی ورزش است که باعث خوش فرم شدن سفت شدن و لیفت پستان می‌گردد و یا اقدام های اولیه دیگر می توان استفاده از سوتین متاسب و کرم های لیفت باشد که این کرم ها پوست اطراف سینه را کمی محکم تر و نرم تر می‌کنند.

اما در افتادگی های درجات بالاتر باید از روش های پزشکی استفاده برای سف و لیفت گردن پستان استفاده کرد که در ادامه با آن ها آشنا می‌شویم .

 

اگر پستان های شما آویزان شده است و یا اینکه شکل و حجم خودرا از دست داده اند، صاف شده اند، نوک پستان زیر چین آن قرار گرفته است، هاله ی آن هم به سمت پایین آمده است و یا اینکه متقارن نیستند و یگی پایین تر از دیگری است و باعث افتادکی سینه در درجات بالا شده اند می‌توانید از روش های پزشکی لیفت و سفت شدن پستان استفاده کنید که البته باید شرایط زیر را در نظر گرفت:

لیفت سینه برای همه مناسب نیست برای مثال اگر باردار و یا شیرده هستید باید این کار را به تاخیر بیاندازید زیرا هم ممکن است لیفت تقریبا بی فایده باشد و هم مادر در تولید شیر کافی مشکل داشته باشد قبل انجام این کار مانند هر عمل پزشکی دیگر باید آزمایشاتی انجام داد و بعد از بررسی کامل شروع به درمان افتادگی پستان کرد ، که با توجه به نوع افتادگی درمان و روش متفاوت است.

روش های پزشکی لیفت و سفت شدن پستان :

روش ماستوپکسی :

لیفت پستان که به ماستوپکسی معروف است، با از بین بردن پوست اضافی و سفت شدن بافت اطراف پستان ها را به سمت بالا میبرد و باعث ایجاد شکل جدیدی در آن ها می‌شود. در این روش یک جراح پلاستیک سینه هارا به سمت بالا شکل می‌دهد و هاله ی تیره ی اطراف آن را کم می‌کند
اما در این روش مانند هر عمل جراحی دیگر شکاف و برش وجود دارد و یک روش غیر تهاجمی نیست.

 

روش CACI :

این روش یک روش غیر تهاجمی و تقریبا سرپایی است که پزشک پالس های الکتریکی را به سمت عضلات هدف می‌فرستد.

پروتز :

در این روش افتادگی سینه تا حد خاصی درست می‌شود اما درجات بالای افتادگی را درمان نمی‌کند و باعث پرتر کردن سینه می‌شود.

تزریق فیلر های پوستی :

یک روش جدید، غیر تهاجمی و بدن جای زخم است که با تزریق ژل های هیالورونیکی سینه ها تغییر سایز میابند و به طور طبیعی سینه افزایش سایز پیدا می‌کند و فرمی دلخواه و روبه بالا می‌گیرد.

 

تزریق بوتاکس :

با تزریق بوتاکس عضلاتی که تغییر حالت می‌دهند به فرم فبلی خود بر میگردند، بوتاکس باعث می‌شود که عضلات چین و چروک نخورند و حالت فیلت و رو به بالا داشته باشند برای همین از این روش برای لیفت سینه استفاده می‌شود که یک روش سزپایی است.

لیزر :

اشعه های لیزر باعث می‌شود که پوست کلاژن سازی بیشتری انجام دهد و کلاژن بیشتر مانع ایجاد چین و چروک و حالت ارتجاعی می‌شود. پس از این روش هم برای سفت شدن پستان استفاده می‌شود اما ممکن است با گذشت زمان دچار تغییر رنگ شود.

لیفت با نخ :

در این روش از نخ های مخصوصی استفاده میشود که در بافت سینه جایگذاری می‌کنند. در روش لیفت با نخ جای زخم باقی نمی ماند و کمترین عوارض را به همراه دارد.

لیفت با نخ سینه

ترماژ :

یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی است که باعث لیفتینگ سینه می شود در این روش هم با امواج رادیویی که ساتع می شود منجر به تحریک کلاژن سازی می شود و این امر باعث سفت شدن سینه می شود.

با چند روش از روش های لیفت و سفت شدن سینه آشنا شدیم اما راه های مختلف دیگری هم وجود دارد که با پیشرفت علم و تکنولوژی روزبه روز بیشتر هم می شود.


برچسپ ها:
روش های لیفت سینه
علل افتادگی پستان
لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

ارسال دیدگاه