6 دقیقه زمان برای مطالعه

لیپوماتیک lipomatic

خوش استایل… بدون رژیم، بدون عوارض!!!

راهی سریع و موثر برای برداشتن چربی هایی است که پیش از این قادر به از بین بردن آن نبوده اید

 

لیپوماتیک به عنوان یک روش موفق برای داشتن اندامی ایده آل شناخته شده است.

این روش بسیار بی خطر می باشد و امروزه  در دنیا یک روش  مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است.

لاغری با لیپوماتیک مخاطره ای برای فرد در پی ندارد و معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را به فرد متقاضی ارائه می کند.

به کمک لیپوماتیک  تمام نواحی  بدن که دارای توده چربی بوده  را می توان  درمان کرد و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد.

لیپوماتیک جدید ترین و بی عارضه ترین روش تخلیه چربی های اضافی بدن می باشد که بعد از آن نیز می توان عمل انتقال چربی را نیز انجام داد و با اثر همزمان لیفت کنندگی دارای میزان موفقیت بالایی است که در بیشتر موارد فرد را با میزان بالایی از رضایتمندی همراهی می کند.

 

لیپوماتیک

جدیدترین دستگاه برداشت چربیهای موضعی(لیپولیز) دردنیا است.

دستگاه لیپوماتیک برپایه تکنولوژی منحصربفردی بنام  Nutational  Infrasonic Liposculpture بناشده است.

دراین تکنیک استفاده از هوای فشرده، موجب حرکت کانولا درسه جهت فضایی شده، باایجادحرکت Nutational درفضای بسته، امواج اینفراسونیک تولید و مرتعش خواهند شد.

بکار بردن امواج اینفراسونیک با فرکانس کمتراز ۲۰ هرتز، دستگاه لیپوماتیک رابه بی عارضه ترین روش تخلیه چربیهای موضعی دردنیا بدل کرده است.

ارتعاش امواج اینفراسونیک لیپوماتیک، برخلاف امواج اولتراسونیک که درگذشته جهت تخلیه چربی کاربرد داشتند، بدون ایجاد حرارت، سوختگی درمحل ورودکانولا، نکروزبافتی، پارگی و پرفوراسیون احشاء، سلولهای چربی را از محل خود جدا کرده، چربیهای آزاد شده، توسط مکش دستگاه از بدن خارج می شوند.

تزریق چربی به صورت، گردن و پشت دست ها

 

سیستم امنیتی لیپوماتیک به این صورت است که دستگاه مجهز به سیستم امنیتی حساس به چگالی است که در صورت برخورد کانول به بافتی که چگالی آن با بافت چربی متفاوت است به صورت اتومانیک متوقف می شود.

لذا آسیب به به ارگان های حیاتی مانند عضلات اتفاق نمافتد.

حرکت سه بعدی کانول موجب بای پس کردن عروق خونی شده و پارگی عروق اتفاق نمیافتد.

 

کاربردهای لیپوماتیک

برداشت چربی از تمام نقاط بدن مانند سینه، بازو، ران، کناره های زانو، ساق پا و …
درمان نمای ظاهری پوست پرتقالی سلولیت
امکان تزریق چربیهای برداشت شده بعنوان فیلر، بدون نیاز به شستشو و سانتریفیوژ، با بیشترین مدت ماندگاری چربیها، نسبت به چربیهای برداشت شده با سایر روشها

 

مزایای استفاده

-تزریق یکنواخت، سریع و بدون درد محلول بی حس کننده موضعی توسط Infiltration Mode دستگاه لیپوماتیک
– نیاز به کمترین ماده بی حس کننده، بعلت تزریق اتوماتیک و همگن
-کاهش میزان ادم و کبودی پس از عمل بعلت تزریق اتوماتیک
-همزمان کردن لیز و آسپیراسیون
-به حداقل رساندن ریسک آمبولی بعلت بای پس شدن عروق توسط حرکت Nutational کانولا
-تحریک فیبروبلاستهابه کلاژن سازی،که موجب افزایش قوام پوست وممانعت از بروز شلی وافتادگی پوست ناشی از برداشت حجم وسیع چربی درمدت کوتاه خواهدشد
-هدف قراردادن انتخابی بافت چربی و توقف اتوماتیک دستگاه درصورت برخورد اتفاقی کانولابه سایر بافتها
-عدم تولید حرارت و عدم ایجاد سوختگی پوست و عضلات
-فقدان ریسک نکروز و پرفوراسیون بافتی
– ضرورت پوشیدن گن فقط بمدت ۲ هفته

 

 

-تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن، لیزر لیپولیز و لیپولیز اولتراسونیک چیست؟

در لیپوساکشن سنتی، پزشک با زدن ضربه به چربیها، آنها را از محل خود جدا کرده، این چربیها توسط ساکشن دستگاه از بدن خارج می شد؛ این ضربه باعث آسیب به عروق شده، با خونریزی و افزایش ریسک آمبولی همراه بود.
در لیزر لیپولیز، لیزر موجب تولید حرارت می شود، این حرارت با خطرات بسیاری نظیر سوختگی و نکروز پوستی همراه است. از طرف دیگر، اشعه لیزر قادر به لیز چربی در زمان کوتاه نیست و پزشک مجبور است جهت از بین بردن حجم زیاد چربی، باز هم طبق روش لیپوساکشن سنتی، ضربه بزند، که این امر موجب اضافه شدن خطرات لیپوساکشن سنتی، به خطرات لیزر لیپولیز خواهد شد.
روش دیگر، که لیپولیز اولتراسونیک است، روشی است که بعلت خطرات و عوارض زیاد، منسوخ شده اعلام شده است اما متاسفانه هنوز در ایران در برخی از مراکز استفاده می شود.
در تمامی روشهای فوق، با توجه به وجود حرارت و اعمال ضربه، امکان برداشت چربی بصورت یکنواخت وجود نداشته، ناهمواری و پستی و بلندی در موضع درمان ایجاد می شود.
اما در تکنیک لیپوماتیک، نیازی به استفاده از ضربه و حرارت وجود ندارد و لذا امکان برداشت چربی از تمامی لایه ها بصورت یکنواخت وجود دارد.

ماسک صورت چیست و چه می کند؟

 

کاندیدهای مناسب برای جراحی لیپوماتیک

افرادی که توانایی ورزش کردن را ندارند
افرادی که دچار چاقی های موضعی هستند
افرادی که مشکلات چاقی آنها در یک ناحیه قرار دارد
افرادی که تجمع چربی در بدن آنها پراکنده نیست

 مزایای لیپوماتیک LIPOMATIC نسبت به سایر روش ها

 

  1. یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچ گونه بقایای مانده از چربی که در روش های دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.
  2. نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (۶ ماه) و لیزر لیپولیز (۴-۲ ماه) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن  ۴۰ – ۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.
  3. جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش های دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.
  4. در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.
  5. تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا ۳۶ ساعت طول می کشد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانیتر است.
  6. ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.
  7. احتمال آمبولی چربی نسبت به روش های دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.
  8. لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند سر کار بازگردد.
  9. خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روش های دیگر ساکشن به مراتب کمتر است.
  10. گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردی که شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با اینحال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانی که با لیپوماتیک چربی های آنها تخلیه نشده است، عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود.
مراقبت های پس ار تزریق چربی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *