3 دقیقه زمان برای مطالعه

پرکننده های صورت و لب (پرکننده های پوستی) موادی هستند که به صورت شما تزریق می شوند. آنها خطوط و چین و چروک ها را پر می کنند و حجم آن را به مناطقی مانند لب یا گونه های شما اضافه می کنند.
پرکننده ها دائمی نیستند. ماندگاری آنها در طولانی مدت به مواردی مانند نوع پرکننده و محل تزریق آن بستگی دارد. آنها معمولاً بین 6 تا 18 ماه به طول می انجامند.
بیشتر پرکننده های پوستی مورد استفاده در انگلیس حاوی ماده طبیعی به نام اسید هیالورونیک هستند.
اگر پرکننده دارید، بقیه صورت شما به حالت عادی ادامه خواهد یافت.
هزینه پرکننده های صورت و لب چقدر است؟
هزینه پرکننده های پوستی بسته به مواردی مانند نوع محصول و تعداد سرنگ مورد استفاده و پیچیدگی ناحیه تحت درمان، می تواند از یک میلیون تا چند میلیون تومان باشد. قبل از اینکه پرکننده های پوستی صورت و لب را استفاده کنید، چه فکری می کنید.
اگر به فکر داشتن پرکننده های پوستی هستید، درمورد اینکه چرا آنها را می خواهید روشن باشید. درباره اینکه آیا روش زیبایی برای شما مناسب است، بیشتر بخوانید. داشتن پرکننده های پوستی معمولاً در صورتی که توسط یک پزشک متخصص و مجرب انجام شود، بی خطر است.
بررسی کنید که فردی که پرکننده های پوستی شما را انجام داده است در یک ثبت نام است تا نشان دهد که از استانداردهای تعیین شده در آموزش، مهارت و بیمه برخوردار است.
ثبت ها شامل موارد زیر هستند:
انجمن جراحان پلاستیک زیبایی انگلیس (BAAPS)
شورای مشترک پزشکان زیبایی (JCCP)
حفظ آبرو
انجمن پرستاران زیبایی بریتانیا (BACN)
از پزشکانی که فقط یک دوره آموزشی کوتاه گذرانده اند، خودداری کنید.
اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب چه کسی روش زیبایی خود را انجام دهید.
قبل از انجام مراحل، مشاوره رزرو کنید.
پرسیدن در مورد:
تجربه و مهارت های پزشک
نام محصول و چگونگی و کجا ساخته شده است
هرگونه خطرات یا عوارض جانبی احتمالی
اگر اتفاقات نادرست رخ دهد چه خواهد شد
چه پوشش بیمه ای دارند
در صورت داشتن پرکننده های صورت و لب چه اتفاقی می افتد
یک کرم بی حس کننده ممکن است ابتدا برای بی حس کردن پوست شما استفاده شود. تزریق در اطراف ناحیه صورت شما صورت می گیرد که پس از آن ماساژ می شود. ممکن است احساس ناراحتی کند اما نباید دردناک باشد. بسته به منطقه مورد نظر، این درمان معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.
پس از آن
ناحیه آسیب دیده ممکن است کمی قرمز، درد و تورم باشد. هر گونه تورم یا کبودی باید طی چند روز برطرف شود. به شما توصیه می شود که چه کاری را برای کاهش خطر عوارض جانبی انجام دهید. این شامل عدم پوشیدن آرایش بلافاصله بعد از عمل و جلوگیری از الکل، قهوه و خورشید است.
خطرات
خطرات پرکننده های پوستی به این بستگی دارد که آیا روش به درستی انجام شده است و نوع پرکننده مورد استفاده. در مورد خطرات با پزشک خود صحبت کنید.
مشکلات جدی نادر است اما می تواند شامل موارد زیر باشد:
عفونت
ظاهر لامپ زیر پوست ، که ممکن است با جراحی یا دارو درمان شود
پرکننده در حال دور شدن از منطقه درمانی مورد نظر است که ممکن است با استفاده از عمل جراحی جدا شود
زخم
انسداد رگهای خونی در صورت ، که می تواند باعث مرگ بافت و کوری دائمی شود.
اگر مشکل دارید چه باید بکنید؟
اگر شما پرکننده پوستی داشته اید و از نتایج راضی نیستید، با پزشک خود در کلینیکی که تحت معالجه شما قرار دارد صحبت کنید.
اگر مشکلی دارید، مانند لکه دار بودن، هرگونه مشاوره مراقبت های بعدی را که توسط پزشکتان به شما داده شده است، دنبال کنید یا برای مشاوره در مورد آنچه باید انجام دهید با آنها تماس بگیرید.
در صورت بروز عوارض پزشکی فوری، به پزشک معالج خود مراجعه کنید یا در صورت بروز فوریت پزشکی به نزدیکترین تصادف و اورژانس (A&E) خود مراجعه کنید.

مزوتراپی جدید چیست؟