6 دقیقه زمان برای مطالعه

درست است: بعضی اوقات فقط در روز کافی نیست ساعت خواب خوب داشته باشید. ژنتیک، جاذبه، استرس و سالهایی که می توانید لبخند بزنید و لبخند بزنید و آنچه به دست می آورید، پاهای شلوغی، دایره های تاریک و پف زیر چشم است، عواملی که فوراً سال ها به ظاهر شما اضافه می کنند. اما این تنها چیزهایی نیستند که چشمان شما را پیر می کنند. برخی از عادتهای زیبایی روزمره ما نیز تا حدودی مورد سرزنش قرار می گیرند. بیاموزید چه کاری را اشتباه انجام می دهید؟ و مراحلی را که باید برای بازگرداندن درخشش جوانی چشم خود انجام دهید.
1. شما ناحیه چشم خود را پاک می کنید.
همه ما می دانیم که مهم نیست که آرایش چشم را قبل از خواب پاک کنیم، مهم نیست چقدر ممکن است خسته باشیم. اما این مورد در مورد سایه چشم های بلند و ریمل ضد آب وجود دارد، آنها می توانند بسیار سرسخت باشند. بنابراین آنچه را که هر انسان خواب آلود و خسته انجام می دهد، انجام می دهید: شما چشمان خود را تمیز می مالید. اما برداشتن شدید آرایش می تواند باعث لطافت پوست زیر چشم شود و باعث ایجاد مویرگهای شکسته و محافل تیره شود. برای اینکه مطمئن نشوید که ناحیه چشم خود را ساییده و شستشو نمی دهید، برای پاک کردن آرایش چشم خود از یک پاک کننده روغنی استفاده کنید. یک راه حل میسل می تواند کار را انجام دهد، و حتی لازم نیست که آن را بشویید.
2. شما از کرم چشم استفاده نمی کنید.
از هر متخصص پوست و مو بخواهید که او همین مطالب را به شما بگوید: کرم چشم یکی از مهمترین مؤلفه های رژیم ضد پیری شماست. این یکی از رایج ترین مواردی است که نادیده گرفته می شود. پوست اطراف چشم شما باریکترین پوست روی تمام بدن است و باعث می شود که آن را بسیار حساس تر و مستعد آسیب کنید. جای تعجب نیست که اولین علائم حکایت از پیری نیز در اینجا دیده می شود.
3. آیا شما از کرم چشم نامناسب استفاده می کنید؟
همه کرم های چشم با هم برابر نیستند. در اینجا چگونه می توانیم بدانیم کدام یک از آنها به بهترین وجهی با نیازهای شما آشنا می شود:
برای خطوط ریز و یا پای کلاسیک: به دنبال کرم چشم باشید که حاوی رتینول، یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که توسط متخصصین پوست و زیبایی پوست به دلیل توانایی آن در صاف کردن خطوط، چین و چروک و پای کلاغ پذیرفته شده است. کرم های چشمی با خاصیت مرطوب کننده بسیار خاص (به ویژه آنهایی که حاوی اسید هیالورونیک و روغنهای گیاه شناسی هستند) باعث ریزش پوست می شوند و باعث آسیب پذیری کمتری در برابر چین و چروک می شوند.
برای حلقه های تیره: یک کرم چشم که حاوی مواد روشن کننده مانند ویتامین C، شیرین بیان، کوجیک اسید و نیاسینامید است می تواند در مقابله با محافل تاریک و خنثی کردن فرآیند اکسیداسیون موجود در سطح پوست شما کمک کند. رتینولها، پپتیدها و سرامیدها همچنین با ضخیم شدن و تقویت پوست کار می کنند و باعث می شود مویرگهای شکسته کمتر دیده شود. ویتامین K و arnica از دیگر ترکیبات کرم چشم استفاده می شود. هر دو معمولاً برای تسکین تورم و بهبود ظاهر تغییر رنگ استفاده می شوند.
برای پف کردن و کیسه های چشمی: گذشته از قطع کردن غذاهای شور و الکل (مقصر اصلی تولید مایعات زیر چشم) به کرم چشم که حاوی کافئین است برسید. اکثر کارشناسان معتقدند که کافئین گردش خون را تحریک می کند و رگ های خونی زیر پوست را منقبض می کند و باعث کاهش نگاه پف چشم می شود. به عنوان یک آنتی اکسیدان، از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند.
4. شما درمورد کرم چشم خود اشتباه می کنید.
پیدا کردن کرم چشم مناسب برای شما تنها نیمی از نبرد است. نحوه استفاده از کرم چشم باعث ایجاد تفاوت در جهان می شود. در اینجا نحوه درست انجام آن آورده شده است: پس از شستن صورت و استفاده از سرم و مرطوب کننده خود، یک کرم چشم یا ژل به اندازه نخود را با انگشت حلقه خود بکشید و نقاط کوچک را زیر و اطراف چشم و استخوان ابرو بکشید. هرگز پوست را نکشید. در عوض، کرم یا ژل را به آرامی از گوشه داخلی چشم تا گوشه بیرونی آن بکشید تا جذب شود. قبل از استفاده از ضد آفتاب یا آرایش خود چند دقیقه صبر کنید تا اطمینان حاصل شود که این محصول کاملاً جذب نشده است.
5. شما از دستگاه تنظیم کننده صورت استفاده نمی کنید.
هنگام صاف کردن خطوط و چین و چروک های مناسب، همراه با استفاده از کرم مناسب چشم، استفاده روزانه از یک دستگاه تسکین دهنده صورت یکی دیگر از راه های موثر برای سفت و محکم و سفت کردن سریع پوست است. با استفاده از یک وسیله ترشحی در منزل که برای تأمین انرژی ریزگردهای ملایم طراحی شده است، می تواند ظاهر پوست را تنها در پنج دقیقه صاف و محکم کند. حتی مدیر محتوای ما که برای اولین بار آن را امتحان کرده بود، از نتایج حیرت زده بود.
6. از ابروهای خود غافل می شوید
ابروهای ضخیم تر، کاملتر فقط یک روند گذر نیستند. آنها واقعاً نشانه جوانی و سلامتی هستند. این امر به دلیل پیر شدن و همچنین کمبود مواد مغذی اساسی باعث می شود موهای بدن، از جمله ابروهایمان، به طور طبیعی ریزش پیدا کنند و نازک شوند. اگر از سالهای نوجوانی می گذرید، ممکن است متوجه شوید که ابروهای شما دیگر رشد نمی کنند. تقویت کننده یا آرایش ابرو مناسب می تواند یک تغییر دهنده کامل باشد و ابروهای نازک و پراکنده را به قوس های زیبا و خوب صورت تبدیل می کند.
7. شما در حال استفاده از مخفیگاه اشتباه هستید
بیایید با آن روبرو شویم: مخفی کردن چروک دور چشم با قرار گرفتن در خطوط ریز صدمه ای وارد نمی کند. برخی از بهترین آن ها حتی دارای فیلترهای ضد اشعه ماوراء بنفش معدنی نیز هستند تا ناحیه چشم شما را از اثر پیری خورشید محافظت کنند.
8. تغذیه شما درست نیست.
در حالی که یک مخفی کننده بهترین شرط شما برای استتار ظاهر آنها است، یک سبک زندگی سالم بهترین دفاع در برابر پیری چشم است. برای شروع، اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما سرشار از مواد مغذی لازم برای روشن تر و جوان تر به نظر رسیدن پوست در اطراف چشم است: ویتامین K تولید کلاژن و رشد سلول جدید را تشویق می کند. ویتامین C پوست را روشن تر می کند و از آسیب بیشتر جلوگیری می کند. ویتامین B تولید اسیدهای چرب را تقویت می کند و این به پوست کمک می کند تا خاصیت ارتجاعی را حفظ کند.

پاکسازی با آکوا جت: