مزووایت تراپی چیست؟راهی برای داشتن پوستی روشن تر

مزووایت تراپی چیست؟راهی برای داشتن پوستی روشن تر

پوست | زیبایی

مزووایت فرایندی ایمن و فشرده برای داشتن پوستی روشن‌تر است و این فرایند برای افرادی با رنگ پوست تیره و همچنین برای کاهش کک و مک، لک، تیرگی چشم، تغییر رنگ پوست ناشی از آکنه و لک های پیری، رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی، پشت آرنج و زانوها توصیه ‌می‌گردد.

برای داشتن پوستی روشن‌تر می‌توان از فرایند ایمن و فشرده مزووایت استفاده نمود. این فرایند برای افرادی با رنگ پوست تیره و همچنین برای کاهش کک و مک، لک، تیرگی زیر چشم، تغییر رنگ پوست ناشی از آکنه و پیری ناشی از آفتاب (لکه‌های پیری)، رفع تیرگی زیر بغل، بیکینی، پشت آرنج و زانوها توصیه ‌می‌گردد. این روش پزشکی معمولا در کلینیک انجام ‌می‌شود.

عوامل آسیب‌رسان به پوست

بیرونی‌ترین لایه پوست به نام لایه شاخی (خارجی‌ترین لایه اپیدرم) به دلیل ارتباط مداوم با محیط اطراف و عوامل بیرونی مانند نور آفتاب و اشعه‌های مضر در معرض آسیب قرار دارد.

عوامل درونی مانند استرس، استفاده از غذاهای نامناسب، عدم مصرف آب کافی و عدم تحرک نیز ‌می‌توانند به پوست آسیب برسانند. یکی از عوامل بیرونی آسیب‌رسان به پوست، رادیکال‌های آزاد هستند که به دلیل ناپایداری به سرعت با سایر اتم‌ها واکنش می‌دهند.

اکسیژن مهم‌ترین رادیکال آزاد در بدن انسان است که در صورت پیوند با سایر مولکول ها و ایجاد فرایند تنش اکسیداتیو به آسیب سلول‌ها و بیماری‌های مختلف از جمله نشانه‌های پیری، لکه‌های قهوه‌ای، شل شدن پوست و مختل سازی کلاژن سازی پوست منجر ‌می‌شوند.

البته باید توجه نمود که نمی‌توان وجود رادیکالهای آزاد را به طور مطلق مضر دانست، چرا که برخی از فعالیت‌های بدن مانند تبدیل مواد غذایی به انرژی از طریق سازوکار رادیکال‌های آزاد صورت ‌می‌پذیرد.

رادیکال های آزاد پوست

شکل 1: رادیکال‌های آزاد و اثر آن بر پوست

تاریخچه مزووایت

در سال 2010، یک شرکت لهستانی برای اولین بار این ماده را تولید نمود و پس از انجام تحقیقات، آنرا در نمایشگاه محصولات آرایشی بهداشتی که در سال 2013 در استرالیا برگزار شد، ارائه داد.

براساس تحقیقات و گزارشات دریافت شده، ‌می‌توان مزووایت را به عنوان یک راهکار مناسب و ایمن برای رفع تیرگی‌ها و لکه‌های پوستی در نقاط مختلف مخصوصا صورت و جوانسازی پوست معرفی کرد زیرا ‌می‌تواند به راحتی اثراث ناشی از حمله‌ی رادیکال‌های آزاد را خنثی نماید.

مزووایت همچنین دارای قابلیت کاهش و کمرنگ کردن لکه‌های قهوه‌ای رنگی است که در اثر نور آفتاب در پوست ایجاد می‌شوند.

 

مزووایت

شکل 2: محصول مزووایت

مزووایت یا کرم پودر دائمی یا BB Glow

سرم درمانی مزووایت یا کرم پودر دائمی در حال حاضر آخرین و به روزترین مُد و الگوی آرایشی است که حاوی مواد ضد پیری، آنتی اکسیدان‌‌ها و ویتامین‌ها بوده و با استفاده از دستگاه درماپن یا میکرونیدلینگ (Dermapen/Microneedling) مجهز به تکنولوژی نانو سوزن بر روی خارجی‌ترین لایه پوست اعمال شده و باعث ‌می‌شود تا پوست بلافاصله و به مدت طولانی به طور طبیعی بهتر به نظر برسد.

مزووایت از نظر پوشش‌دهی مانند کرم پودری است که برای آرایش صورت بکار برده ‌می‌شود و به صورت بسیار طبیعی باعث برطرف شدن و پوشاندن لکه‌ها و تیرگی‌ها ‌می‌شود. این تکنولوژی در کشورهایی آسیا به BB Glow معروف است.

واقعیت‌های زیر را باید در مورد مزووایت / BB Glow در نظر گرفت:

 1. پایه آرایش نیست.
 2. بر روی ملانین پوست اثر ‌می‌گذارد.
 3. از سال 2013 در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد و در صورت استفاده صحیح، بدون عارضه جانبی منفی است.
 4. فاقد ترکیبات آرایشی مانند اکسید آهن است که در مواد رنگی مانند C177491- زرد، C177492- قرمز و سیاه، هیدروکسید آلومینیوم، روغن‌های معدنی وجود دارد.
 5. فاقد روغن‌هایی مانند مایعات/ نرم کننده‌ها / لیپیدها (مانند ستيريل اتيل هگزانوات، تری اتوکسی کاپریل سیلان) است که ‌می‌توانند باعث مسدودسازی منافذ پوست و جوش شود.
 6. فاقد موادی مانند سایکلومتیکون، گلیسرول استئارات ستیل هگزانوات، سیلیکات آلومینیوم، تالک، سیکلو هگزا سیلوکسان، موم میکروکریستالین، موم زنبور عسل، صمغ زانتان است.
 7. فاقد عطر، آلرژن، پروپیلن گلیکول و سیلیکون است.
 8. فاقد فرمالدئید است.
 9. فاقد مواد نگهدارنده ناخواسته مانند پارابن / متیل پارابن و متیل ایزوتیازولینون است.
 10. فاقد اسید کوجیک، آربوتین و هیدروکینون (مواد سفید کننده محبوب در آسیا) است.
 11. حاوی آب/محلول آبی، گلیسرین، دی اکسید تیتانیوم، عصاره پیاز نرگس، اسید هیالورونیک، عصاره هیدرولیزه دانه گلزا، آمونیوم آکریلیول دی متیل تاورات/ پلیمر کربوکسی اتیل آکریلات با پیوند عرضی، فنوکسی اتانول، اتیل هگزیل گلیسرین، پلی سوربات-۲۰، ستیل هیدروکسی اتیل سلولز، پلی متیل متاکریلات، تری لائورین، دی استیل بولدین، BHT، دی سدیم EDTA است.
 12. برای هر نوع از پوست قابل استفاده است و به دلیل عدم وجود الکل در ترکیباتش، ‌می‌توان از آن برای درمان پوست‌های حساس استفاده نمود.
 13. فقط برای استفاده تخصصی است (نه برای مراقبت در منزل)

مزووایت مناسب برای همه انواع پوست‌هاست و همه زنان و مردان ‌می‌توانند از آن استفاده نمایند. مزووایت ‌می‌تواند موارد زیر را برطرف ساخته یا کاهش دهد و کلاژن سازی را تحریک نموده و به درخشش رنگدانه‌های پوستی منجر ‌می‌شود و استفاده از آن در اطراف چشم ‌می‌تواند از تیرگی دور چشم و چروک‌های اطراف چشم بکاهد.

 1. هایپرپیگمنتاسیون (تشکیل نقاط تیره‌تر و لک در پوست در اثر افزایش ملانین)
 2. عدم کشش و استحکام پوست
 3. پوست تیره و/یا ناصاف
 4. کک و مک و رنگ پریدگی پوست
 5. لکه‌ها و زخم‌های بعد از آکنه
 6. لکه‌های ناشی از نور آفتاب
 7. لکه‌های ناشی از افزایش سن
 8. زخم‌ها و ملاسما

 

این نوآوری فوری و با دوام است و برخلاف کرم پودرهای آرایشی با شستشو یا دستمال مرطوب پاک نمی‌شود. از مزووایت ‌می‌توان در تمام مناطق پوستی استفاده نمود ولی معمولا در نواحی با تیرگی بیشتر (صورت و گردن) بکار برده ‌می‌شود.

مزووایت

شکل 3: مقایسه پوست قبل و بعد از چند جلسه استفاده از مزووایت؛ (الف) روشن‌تر سازی پوست و حذف لکه‌های پوستی؛ (ب) جوانترسازی پوست همراه با حذف لکه‌های پوستی

درمان گام به گام با مزووایت

پروسه هر جلسه بسته به نوع پوست مشتری در حدود 5/1 تا 2 ساعت طول ‌می‌کشد. سرم مزووایت/ BB Glow با یک درماپن به صورت نانو سوزنی در لایه بالایی پوست قرار داده شود.

سرعت و عمق سوزن‌ها را ‌می‌توان با توجه به ناحیه‌ای از پوست که تحت درمان است تنظیم کرد. به عنوان مثال، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، زیر چشم به عمق 25/0 میلی متر و خط فک نیاز به عمق حداکثر 5/1 میلی متر نیاز دارد.

مزووایت

شکل 4: عمق سوزن موردنیاز برای قسمتهای مختلف صورت در درمان با مزووایت

معمولا از ترکیب چند محصول در پروسه درمان استفاده ‌می‌شود. به عنوان مثال، ژل لایه‌بردار BB Glow حاوی اسید شیکیمیک و ماندلیک بوده و دارای اثر تمیز کنندگی قدرتمندی در لایه بالایی پوست است. این ژل باعث شادابی پوست، حذف سلولهای مرده از منافذ پوست، تحریک بازسازی لایه‌های عمیق‌تر پوست و افزایش توانایی جذب پوست در سرم‌های BB Glow ‌می‌شود.

کف خنثی کننده شامل موادی است که اسید حاصل از ژل لایه‌بردار را خنثی ‌می‌کند. pH مناسب پوست را بازیابی نموده، قرمزی را کاهش ‌می‌دهد و پوست را برای مراحل بعدی درمان آماده ‌می‌سازد. آمپول تقویت کننده حاوی ویتامین‌های A ، B ، E و D هستند.

سرم DNA Salmon Gold حاوی DNA ماهی قزل آلا و یک پودر طلا است که برای برطرف سازی نیازهای پوست پیر بسیار مفید است و همچنین باعث درمان خطوط ریز، جای زخم، صاف شدن پوست و متعادل کردن رنگ آن ‌می‌شود. سرم AC Stem Cell Gold برای درمان آکنه یا پوست تحریک شده ایده‌آل است.

سرم Peptide Gold در کاهش چین و چروک پوست، تقویت کشش پوست و بازسازی پوست موثر است. آمپول‌های سفید کننده حاوی فونداسیون اضافه شده همراه با نیاسینامید و پپتید برای سفید کردن و روشن شدن موثر پوست هستند. علاوه بر این، به آبرسانی پوست کمک کرده و باعث ‌می‌شوند تا تا پوست قوی‌تر و سالم‌تر به نظر برسد.

آنها با توجه به رنگ و نوع پوست انتخاب ‌می‌شوند. کوکتل کشت سلول بنیادی آکوا برای برطرف سازی لکه‌های ناشی از پیری و ترمیم کلی پوست بسیار موثر است. این کوکتل از رشد سلول و بازسازی پوست پشتیبانی ‌می‌کند.

مزووایت

شکل 5: انواع مزووایت / BB Glow مورد استفاده در پروسه درمان

پنج سایه اصلی نیز وجود دارد که ‌می‌توان در صورت لزوم آنها را با هم ترکیب نمود:

 • شماره 1-2. Light Rose – سایه صورتی روشن ایده آل برای افرادی با رنگ پوست روشن
 • شماره 1. روشن – روشن ترین سایه، ایده آل برای افرادی با رنگ پوست روشن
 • شماره 2. متوسط – سایه متوسط، ایده‌آل برای افرادی با رنگ پوست متوسط
 • شماره 3. تیره – سایه تیره، ایده‌آل برای افرادی که رنگ پوست عمیق دارند
 • شماره 3-2. Deep Plus – تیره‌ترین سایه، ایده‌آل برای افرادی که رنگ پوست عمیق دارند

مزووایت

شکل 6: پنج سایه اصلی موجود که در پروسه درمان ‌می‌توان از آنها استفاده نمود

مراحل انجام:

مراحل استفاده از مزووایت به شرح زیر است:

مرحله 1: پوست با اسپری ضد عفونی کننده بدون الکل ضد عفونی ‌می‌شود.

مرحله 2: یک لایه ضخیم از ژل با استفاده از دستکش یا برس بر روی صورت، گردن و دور گردن زده ‌می‌شود و بسته به نوع پوست برای مدت زمان حداکثر 5 دقیقه باقی ‌می‌ماند (2 تا 3 دقیقه برای افرادی با پوست حساس و 5 دقیقه برای افرادی با پوست چرب و متخلخل توصیه ‌می‌شود). این ژل بر روی پوست ماساژ داده نمی‌شود و با استفاده از پد اسفنجی آرایشی مرطوب از بین ‌می‌رود.

مرحله 3: کف خنثی کننده را به مدت 2 تا 3 دقیقه به آرامی مالیده و با حرکات دایره ای از پایین به بالای صورت به پوست ماساژ ‌می‌دهیم. سپس مانند قبل صورت با استفاده از پد‌های اسفنجی آرایشی مرطوب تمیز شده و با دستمال کاغذی خشک ‌می‌شود.

مرحله 4: چند قطره از سرم (آمپول‌های تقویت کننده) بر روی هر قسمت از پوست صورت قرار ‌می‌گیرد. دست یا برس برای دستیابی به حداکثر سطح عقیم سازی مناسب نیست. از درماپن با سوزن‌های میکرون برای استفاده از سرم‌ها در عمق مناسب پوست استفاده ‌می‌شود. حرکات دایره‌ای به مدت 7 تا 10 دقیقه برای هر ناحیه صورت اجرا ‌می‌شوند. در پایان، صورت به آرامی ماساژ داده ‌می‌شود تا به جذب حداکثری سرم در پوست منجر گردد. سرم باقیمانده بالای پوست را ‌می‌توان با دستمال کاغذی پاک کرد.

مزووایت

شکل 7: مرحله 4

مرحله 5: همانند آمپول‌های تقویت کننده، سرم رنگدانه سفید با انجام ماساژ دایره‌ای نانو سوزن بر روی پوست قرار داده ‌می‌شود. این فرایند باید در حدود 10 تا 15 دقیقه طول بکشد. معمولاً در ناحیه‌ی زیر چشم و پلک‌ها در مقایسه با بقیه صورت از رنگ روشن‌تری استفاده ‌می‌شود.

مزووایت

شکل 8: مرحله 5

مرحله 6: کرم ترمیم کننده بر روی صورت قرار ‌می‌گیرد.

مزووایت

شکل 9: مرحله 6

مرحله 7: اطلاعات مراقبتی بعد از مزووایت تراپی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، تا 48 بعد از انجام این فرایند باید از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی پوست و ایجاد تعرق اجتناب نمود. استفاده از لوازم آرایش در 24 ساعت اولیه مجاز نیست. هچنین به مدت یک هفته نباید از صابونها و لایه بردارهای قوی پوست استفاده کرد. استفاده از کرمهای ضد آفتاب با SPF بالا نیز توصیه ‌می‌شود.

دوره‌ی درمان مزووایت تراپی کوتاه است و معمولا تاثیر ایجاد شده بر روی پوست در حدود 4 ماه ادامه خواهد یافت. اثرات درمان بسته به شرایط پوست در هر فرد متفاوت از سایرین است.

نتایج فوری ممکن است بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی مشاهده شود. معمولا تعداد 2 تا 5 جلسه ی درمانی در فواصل 10 تا 14 روزه برای دستیابی به بهترین نتایج طولانی مدت ممکن توصیه ‌می‌شود.


برچسپ ها:
مزووایت
مزووایت تراپی
مزووایت چیست ؟ مزایا و عوارض و ماندگاری آن
مزووایت چیست؟
هزینه مزووایت

ارسال دیدگاه

 • سمیه قنبرلو

  عالی بود من قزوینم و دنبال استفاده از این روش توسط پزشک بودم ممنون میشم بنده رو ویزیت کنین و هزینه رو لطف کنین تشکر

  • سلام دوست عزیز میتونید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید. 01332732526-01332762625