هایفوتراپی چیست؟ هر آنچه باید از هایفوتراپی بدانید!!!

هایفوتراپی چیست؟ هر آنچه باید از هایفوتراپی بدانید!!!

زیبایی | هایفو تراپی

هایفو یکی از روش‌های نسبتاً جدید در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفتینگ پوست است که بدون درد و غیرتهاجمی بوده و می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود.در هایفوتراپی از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یکی از روش‌های نسبتاً جدید در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفتینگ صورت است که بدون درد و غیرتهاجمی بوده و می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود.

در هایفوتراپی از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود. یعنی همان امواجی که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منتها در هایفو این امواج به صورت متمرکز به لایه‌ی خاصی از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن می‌شوند. کلاژن‌ها وظیفه‌ی استحکام بافت‌های بدن از جمله پوست را دارند؛ لذا این اتفاق باعث می‌شود که پوستی سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشیم.

استفاده از هایفوتراپی برای درمان تومورهای سرطانی سال‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این روش برای انجام درمان‌های زیبایی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ مطرح شد. هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)در سال ۲۰۰۹ با کاربرد لیفت ابرو تایید شد.

در سال ۲۰۱۴، FDA استفاده از این روش را برای بهبود وضعیت خطوط و چین و چروک ناحیه‌ی خط گردن و بالای سینه نیز تایید کرد. به دلیل نوین بودن این روش درمانی، برخی از استفاده‌های آن هنوز مورد تایید FDA قرار نگرفته است ولی شواهدی مبنی بر مضر بودن یا آسیب زننده بودن استفاده‌های مختلف هایفوتراپی وجود ندارد و این روش بسیار ایمن‌تر از جراحی‌های زیبایی است.

هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفو با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست که در زیر لایه‌ی سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند. امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایه به سرعت افزایش یابد.

وقتی سلول‌های لایه‌ی هدف به دمای خاصی برسند، دچار آسیب سلولی می‌شوند. شاید به نظر برسد که این اتفاق در تضاد با اهداف ما یعنی بهبود کیفیت پوست صورت باشد، اما این گونه نیست. آسیب به سلول‌ها باعث تحریک تولید پروتئین‌هایی به نام کلاژن می‌شود. کلاژن‌ها مسئول حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از دیگر بافت‌های بدن هستند. هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت سفت‌تر می‌شود.

پس افزایش کلاژن باعث می‌شود که پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک داشته باشد. چون امواج پرانرژی فراصوت روی لایه‌ی خاصی از پوست متمرکز هستند، به لایه‌های بالایی و زیرین ناحیه‌ی مورد هدف، آسیبی وارد نمی‌شود. ماهیچه‌ها، اعصاب و دیگر سلول‌های پوست هم دست نخورده باقی می‌مانند.

موارد استفاده از هایفوتراپی

 • درمان افتادگی پلک
 • رفع چین و چروک اطراف چشم
 • رفع تیرگی و سیاهی دور چشم
 • لیفت گونه ها
 • لیفت چانه
 • رفع خط خنده
 • از بین بردن خط اخم
 • ازبین بردن خطوط گردنپ
 • لیفت گردن
 • لیفت ابرو با هایفو
 • لیفت صورت
 • رفع غبغب
 • لیفت پیشانی
 • درمان منافذ باز پوست
 • زاویه دار کردن فک
 • لاغری موضعی و لیفت شکم
 • لاغری موضعی و لیفت پهلوها

محل‌های مناسب برای انجام هایفوتراپی

 • لیفت کامل صورت و ابرو
 • لیفت نواحی پایین صورت و غبغب
 • لیفت گردن و دکلته

هایفوتراپی یا جراحی لیفت صورت؟

هایفو در مقایسه با جراحی لیفت صورت هزینه و خطرات کمتری دارد، اما ماندگاری اثر آن کمتر است و ممکن است در طی سال‌های بعد از انجام هایفو به تکرار درمان نیاز داشته باشید.

میزان تهاجمی بودن

هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی است. در طی این روش درمانی برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود و نیازی به تزریق وجود ندارد. در مقابل، لیفت صورت بسیار تهاجمی است. این روش نیاز به بی‌هوشی عمومی، برش، بخیه و پانسمان دارد.

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت متمرکز برای هدف قرار دادن لایه‌های زیر پوست استفاده می‌کند. انرژی فراصوت دمای بافت را به سرعت افزایش می دهد.

وقتی سلول‌ها در منطقه مورد نظر به دمای معینی رسیدند، دچار آسیب سلولی شده و برای ترمیم شروع به کلاژن سازی طبیعی می کنند که این امر باعث جوانسازی و لیفت پوست می شود.

چند جلسه هایفو مورد نیاز است؟

برای رسیدن به بهترین نتیجه‌ی هایفوتراپی بسیاری از مراکز درمانی توصیه می‌کنند در طول سال اول ۳ جلسه‌ی درمانی انجام شود. برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال‌های آتی نیز ۱ یا ۲ جلسه‌ی سالیانه توصیه می‌شود. تعداد جلسات بسته به درخواست شما قابل تغییر است، اما تجربه‌ی ما نشان می‌دهد که تعداد جلسات ذکر شده بهترین نتایج را حاصل می‌کنند..

چقدر طول میکشد تا نتایج هایفوتراپی مشخص شود؟

بعد از انجام هایفو، شما می توانید تاثیر اولیه را ببینید، اما نتیجه نهایی حدود ۲ تا ۳ ماه بعد نمایان می شود. چون این بدن شماست که به طور طبیعی کلاژن را بازسازی می‌کند و این مدت زمان بستگی به بدن شما دارد. چون این فرآیند تولید کلاژن شما را تحریک می‌کند، تا چه مدت نتایج به شما بستگی دارد.

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟ آیا هایفو دائمی است؟

تاثیر هایفو دائمی است و البته همراه با برنامه رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی، حتی نتایج بهتری حاصل خواهد شد. البته، در دراز مدت تغذیه و ورزش بر شکل بدن شما تاثیر می‌گذارد.

مزایای هایفوتراپی

روش درمانی هایفو یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های بدون جراحی و غیرتهاجمی لیفت صورت است و مزایای زیادی دارد. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • ۱ تا ۳ جلسه درمانی برای رسیدن به نتایج دلخواه کافی است.
 • نتایج هایفوتراپی حدود ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارند.
 • جلسات درمانی کوتاه مدت است و بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.
 • روش درمانی آسان، بی‌دغدغه و بدون دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری.
 • بدون استفاده از تزریق و برش‌.
 • بدون خونریزی، درد و پانسمان.
 • می‌تواند باعث افزایش ماندگاری نتایج جراحی‌های زیبایی شود.
 • می‌تواند همراه با روش‌های دیگر درمانی مثل میکرونیدلینگ انجام شود.
 • هزینه‌ی بسیار کمتری نسبت به جراحی دارد.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

این روش برای کلیه کسانی که پوست صورتشان شل شده به طوری که مشهود و قابل مشاهده باشد مناسب است و افرادی که تمایل دارند لیفت ابرو و یا لیفت صورت انجام دهند مناسب می باشد اما معمولا افراد سی سال به بالا می توانند هایفوتراپی انجام دهند.

عوارض جانبی هایفوتراپی

هایفوتراپی روش درمانی بسیار ایمنی شمرده می‌شود اما در صورتی که توسط متخصصین کارآزموده و مجرب انجام شود. مثل تمامی روش‌های درمانی، مهارت پزشک یا تکنسین اهمیت بسیار زیادی در جلوگیری از ایجاد عوارض جانبی و افزایش اثر گذاری درمان دارد.

بهترین ویژگی‌ این روش درمانی این است که بعد از اتمام جلسه، شما قادر خواهید بود که بلافاصله کلینیک را ترک کرده و به انجام فعالیت‌های روزانه‌ی خود بپردازید. کمی قرمزی یا تورم بعد از درمان طبیعی است و باید طی چند ساعت برطرف شود.

حس خفیف سوزن سوزن شدن نیز ممکن است طی چند هفته باقی بماند. البته در حدی نیست که شما را اذیت کند. در موارد نادر، کبودی یا بی‌حسی موقت محل انجام درمان مشاهده شده است. این دست عوارض جانبی نیز معمولاً طی چند هفته از بین می‌روند.

هزینه (قیمت) هایفوتراپی

هایفوتراپی هم همانند دیگر خدمات پزشکی زیبایی بستگی به ناحیه ی مورد نظر و نوع خدمت دارد همچنین تعداد جلسات مورد نیاز و کادر پزشکی که هایفوتراپی را انجام می دهند دارد.


برچسپ ها:
HIFU هایفوتراپی چیست؟ هایفوتراپی عبارتست از انتقال امواج اولتراسوند با شدت بالا و فرکانس پایین
ابرو و ... به کار می رود.
اثرات بلندمدت هایفو
از بین بردن چین و چروک
از بین بردن خطوط گردن
افزایش سن
اولتراسوند
برای کاهش وزن و رهایی از چاقی انواع روشهای درمانی وجود دارد که هرکدام شرایط مخصوص به خود را دارند یکی از این روشها هایفوتراپی لاغری می باشد.
بهترین دستگاه هایفوتراپی و نحوه کار با آن
پوست شل
تعداد جلسات هایفوتراپی
جدیدترین روش جوانسازی و لیفت صورت
جوانسازی
جوانسازی با هایفوتراپی چیست؟ هزینه
جوانسازی پوست
جوانسازی در یک جلسه
چانه
در واقع هایفوتراپی یکی از بهترین و جدیدترین درمان برای کشیدن پوست و سفت کردن پوست به شمار می رود و برای لیفت پوست صورت، گردن، چانه، ابرو و ... به کار می رود.
درمان پیری پوست صورت
رفع افتادگی لیفت پوست صورت و بدن
رفع چین و چروک بدون جراحی است.
روش نوین برای تناسب اندام
زمان انجام هایفوتراپی چه حسی خواهید داشت؟
زمان ریکاوری در هایفو
سفت کردن پوست دور چشم
شل شدن پوست
شلی پوست
عملکرد هایفوتراپی لاغری
عوارض جانبی هایفوتراپی
عوارض هایفوتراپی چیست؟
غبغب
فیلم هایفوتراپی
کاربرد درمانی ( سونوتراپی )
کاربرد های هایفوتراپی
گردن
لیفت صورت
محل های مناسب برای انجام هایفوتراپی
مراحل انجام هایفوتراپی
مراقبت از پوست صورت
مزایا و معایب و هزینه هایفوتراپی و ماندگاری هایفو
معایب و مزایا
منافذ باز پوست
میزان تأثیرگذاری هایفو
نتایج هایفوتراپی
هایفو
هایفوتراپی
هایفوتراپی آخرین دستاورد تکنولوژی دنیا در لیفت بدون جراحی ست. هایفوتراپی روشی است که امروزه در تمام دنیا جایگزین تکنیک جراحی شده است.
هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟
هایفوتراپی چیست و هزینه هایفوتراپی چقدر است؟
هایفوتراپی چیست؟
هایفوتراپی روش غیر جراحی برای سفت کردن و لیفت پوست صورت است.
هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی صورت و کشیدن پوست و سفت کردن پوست و از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست و لیفت صورت با هایفو
هایفوتراپی صورت یکی از روش های کاملا امن برای از بین بردن چین وچروک ها می باشد و جایگزینی مناسب برای لیفت صورت است.
هایفوتراپی لاغری
هایفوتراپی یا لیفت صورت؟ میزان تهاجمی بودن
هایفوتراپی یک روش مؤثر برای جوانسازی
هزینه هایفو در کلینیک

ارسال دیدگاه