از بین بردن رنگ مو از روی پوست و 13 ترفند طلایی برای آن

از بین بردن رنگ مو از روی پوست و 13 ترفند طلایی برای آن

پوست | مراقبت پوست

تغییر رنگ موی شما یک روش جالب و نسبتاً آسان برای تغییر چشمگیر شما است و اغلب از دریافت مدل موی جدید ریسک کمتری دارند. به همین دلیل است که قرنهاست که ما در مورد رنگ موها آزمایش می کنیم.

تغییر رنگ موی شما یک روش جالب و نسبتاً آسان برای تغییر چشمگیر شما است و اغلب از دریافت مدل موی جدید ریسک کمتری دارند. به همین دلیل است که قرنهاست که ما در مورد رنگ موها آزمایش می کنیم در الیزابتان انگلیس، زنان با استفاده از ادرار به عنوان رنگ مو موهای رنگی عادلانه ای کسب کردند! خوشبختانه علم مدرن راه طولانی را در دستیابی به فرمول ایمن تر، بسیار ناخوشایند تر از ادرار برای رنگ آمیزی موهایمان سایه ای که می خواهیم به ما منتقل کرده است. متأسفانه کسانی از ما که از رنگ مو استفاده می کنند، بویژه با یک مشکل بزرگ دست و پنجه نرم می کنند: نحوه از بین بردن رنگ مو از روی پوست پس از آن. از آنجا که رنگ موهای مدرن در کار خود بسیار مؤثرند، این بدان معنی است که ممکن است پوست اطراف مو یا پوست روی دستان شما با برخورد با رنگ مو به آن آغشته شده و دچار مشکل شود. پس آرزوی یک آرایشگر چیست؟ در اینجا 13 ترفند طلایی برای از بین بردن رنگ مو از روی پوست وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند.

به یک حرفه ای مراجعه کنید

بدیهی است که رنگ موی حرفه ای بسیار گرانتر از خرید رنگ مورد علاقه خود در قفسه است، اما مزایا متناسب با قیمت است. نه تنها یک آرایشگر حرفه ای قادر خواهد بود به شما در مورد رنگ صحیح و مناسب ظاهر خود توصیه کند بلکه او قادر خواهد بود از پوست شما در برابر لکه های رنگ مو محافظت کند و یا به از بین بردن رنگ مو از روی پوست شما کمک کند. گاهی اوقات فقط ارزش آن را دارد که برای کیفیت بهتر به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید.

حذف رنگ حرفه ای

اگر تمایل ندارید و یا نمی توانید توانایی انجام یک حرفه ای را داشته باشید، کار رنگ آمیزی خود را انجام دهید اما نسبت به روش های از بین بردن رنگ مو از روی پوست در خانه احتیاط کنید، هنوز می توانید موهای خود را با یک دوست در خانه رنگ کنید و سپس برای از بین بردن رنگ مو از روی پوستپیش یک آرایشگر بروید. پس از او بخواهید که از ترفندهای حرفه ای خود برای از بین بردن رنگ مو از روی پوست استفاده کنند. البته باید هزینه آن را بپردازید، اما به همان اندازه سالن رنگ موهای شما برای شما گران نخواهد بود.

ژله روغنی

ایده آل ترین روش از 13 ترفند طلایی برای از بین بردن رنگ مو از روی پوست، جلوگیری از لکه ها در وهله اول با پوشاندن خط موی شما با یک لایه از ژله نفتی قبل از شروع کار رنگ آمیزی است. ژله نفتی همچنین می تواند بعنوان ماده پاک کننده لکه بعد از رنگ آمیزی عمل کند.

با مالیدن ژله نفتی به لکه شروع کنید. با استفاده از نوک انگشتان آن را روی پوست ماساژ دهید. ماساژ را ادامه دهید تا زمانی که ببینید لکه از بین می رود. ممکن است متوجه شوید که ژله نفت رنگ رنگی را که از بین می برد تبدیل می کند، این بدان معنی است که کار می کند! همچنین ممکن است تصمیم بگیرید که از ژل نفتی با استفاده از پد پاک کننده آرایش استفاده کنید تا از انتقال رنگ روی پوست صورت خود به دستان خود جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که اگر ژله روغنی روی دست و پوست صورت شما ملایم باشد، باید مراقب باشید که آن را به چشم خود نزنید.

ژله روغنی را با یک دستمال مرطوب و تمیز پاک کنید.

اگر از شر رنگ آمیزی مو خلاص شد، عالی است. اگر اینطور نیست، می توانید ژله روغنی بمالید و بگذارید آن بنشیند و درون پوست را خیس کند، حتی اجازه می دهد یک شبه بنشیند. اگر ژله نفتی را برای خوابیدن استفاده می کنید، سعی کنید آن را با پارچه های تمیز تمیز مانند پیشانی یا بانداژ بپوشانید تا از رنگ آمیزی بالش و ورق های خود جلوگیری کنید. اگر ژله روغنی را روی دستان خود بمالید، به راحتی دستکش را به رختخواب بپوشید.

صبر

امن ترین روش؟ کاری نکنید! لکه های رنگ مو روی پوست شما با گذشت زمان تا زمان از بین رفتن آنها، سبک تر و سبک تر می شوند.

راستش را بخواهید، اکثر رنگ موها طی یک هفته یا کمتر از پوست محو می شوند. اگر لکه های رنگ موی شما در مکانی به راحتی دیده نمی شود و یا آنقدر بزرگ نیستند که بتوانند توجه را به خود جلب کنند، بنابراین بهترین شرط بندی شما ممکن است انتظار بیمار باشد.

ما همیشه بدترین منتقدان خودمان هستیم، فقط به این دلیل که شما رنگ پوست را می بینید به این معنی نیست که دیگران نیز متوجه آن می شوند!

پاک کننده آرایش

آرایش حذف ارزان است و باعث شگفتی می شود. اگر قبلاً برخی از آنها را برای استفاده اصلی آن اختصاص نداده اید، یک بطری را در داروخانه محلی یا Sephora خود انتخاب کنید و شروع به استفاده از آن کنید. از بین بردن آرایش به ویژه برای از بین بردن آرایش چشم و محافظت از پوست حساس اطراف چشم از زیر کیسه های چشم و پیری زودرس و چروک مناسب است.

به عنوان یک پاک کننده مو، ممکن است پاک کننده آرایش بتواند به شما در مقابله با این لکه ها کمک کند. مقداری را روی یک توپ نخی بمالید و شروع به مالیدن کنید. پنج دقیقه قبل از شستشو صبر کنید و امیدوارم که لکه از بین برود.

مواد شوینده مایع لباسشویی

به خاطر داشته باشید که از این مرحله به بعد، این لیست از داروهای درمانی به راه حل هایی که می توانند سخت باشند، (بخصوص در مورد پوست حساس) می پردازد. به یاد داشته باشید – رنگ مو موهای قوی است، و ساییدن بیش از حد یا بیش از حد مشتاق باعث آسیب به پوست شما می شود، بنابراین احتیاط کنید.

مواد شوینده ساخته شده برای بلند کردن لکه ها از پارچه ها نیز ممکن است گزینه خوبی برای برخی باشد. از مواد شوینده عاری از رنگ و رایحه استفاده کنید تا هرچه ممکن است سایش کم شود. مقدار کمی از مواد شوینده را روی پوست آغشته شده خود بمالید، با استفاده از انگشتان دست آن را مالش دهید. (لطفا از چشیدن چشم خودداری کنید!) آب گرم را به آن منطقه اضافه کنید یا یک دستمال تمیز یا پاک کننده آرایش را با آب گرم مرطوب کنید. برای تمیز کردن مواد شوینده بگذارید مواد شوینده به مدت نیم ساعت در پوست شما خیس شود.

بیش از حد تمیز نکنید! فقط به پوست خود آسیب بیشتری وارد خواهید کرد. به آرامی و مداوم روی لکه رنگ بزنید تا زمانی که محو شود، سپس بشویید. در صورت لزوم تکرار کنید، لکه باید به تدریج از پوست شما محو شود، اما اگر در طی چندین آزمایش هیچ پیشرفتی نداشته باشید، به روش حذف بعدی رنگ بروید تا ببینید که آیا این موثرتر است یا خیر؟

صابون ظرف و جوش شیرین

اگر هیچ ماده پاک کننده مایع مناسبی در دست ندارید، می توانید به جای آن از روش شماره 5 مواد شوینده ظرف مایع استفاده کنید.

به عنوان گزینه دیگر، می توانید مواد شوینده مایع و جوش شیرین را با هم برابر کنید. خوب هم بزنید تا ترکیب شود. مواد پاک کننده با برطرف کردن لکه ها از پوست کار می کنند و جوش شیرین اثر ساینده می دهد (که ممکن است برای بعضی از انواع پوست بسیار ساینده باشد!). جوش شیرین با پاک کردن سلول های پوستی رنگ شده، باعث آشکار شدن لایه های جدید پوست زیر آن می شود. مخلوط جوش شیرین و مواد شوینده را روی پوست آغشته به رنگ بمالید و سپس با استفاده از یک پد پاک کننده آرایش، محلول را با استفاده از یک حرکت دایره ای با فشار ملایم به پوست بمالید.

مثل همیشه برای جلوگیری از تحریک از تماس با چشم خودداری کنید.

بعد از چند دقیقه تمیز کردن، با آب گرم بشویید تا تمام محلول خارج شود. در صورت احساس ناراحتی، به خصوص احساس سوزش، حتما متوقف شوید. چنین چیزی به اندازه بسیار زیاد برجسته سازی وجود دارد!

مانند گذشته، در صورت لزوم تکرار کنید و رنگ باید با هر دور تمیز کردن، سبک تر به نظر برسد اما اگر هنوز نتایجی را که می خواهید دریافت نکردید، ممکن است روش بعدی حذف رنگ مو را امتحان کنید.

روغن کودک یا روغن زیتون

روغن می تواند به عنوان یک پاک کننده مو موثر عمل کند زیرا به شکسته شدن رنگ کمک می کند، اما پوست آن خیلی زبر و ساینده نیست. در حقیقت، می تواند در هنگام تمیز کردن به نرم شدن کمک کند. نکته مثبت این است که روغن ممکن است به اندازه گزینه های فاسد کننده مؤثر نباشد، اما مراقبت از پوست شما مهم است، حتی اگر این به معنای قبول چند لکه کوچک رنگ مو باشد.

برای آزمایش روش روغن، قسمت لکه دار پوست را با روغن بپوشانید. با انگشتان خود مالش دهید. (آیا باید یکبار دیگر به شما یادآوری کنیم که آن را در چشمانتان نگیرید؟)

بهتر است اگر اجازه دهید روغن تا مدت زمان طولانی روی پوست آسیب دیده شما بماند. از آنجا که فاسد و ساینده نیست، می توانید روغن را به مدت 8 ساعت یا حتی بیشتر روی لکه بنشینید. روی پشت خود بخوابید و روغن را یک شب خیس کنید، یا آن را در روز تعطیل خود بمالید. اگر روغن را برای خوابیدن می پوشید، سعی کنید آن را با پارچه های تمیز تمیز مانند پیشانی یا بانداژ بپوشانید تا از رنگ آمیزی بالش و ورق های خود جلوگیری کنید. اگر روغن را به دستان خود می زنید، به راحتی دستکش را به رختخواب بپوشید.

به جای اینکه با یک دستشویی گرم بشویید، با آب جاری بشویید. کمی صابون یا شامپو اضافی بمالید تا روغن به طور کامل از بین برود.

اگر هنوز به نتایج موردنیاز خود نرسیده اید، می توانید به روش بعدی حذف موهای زائد بروید.

خمیر دندان و مسواک

یک برس مسواک جدید و تمیز را با برسهای ملایم و خمیردندان بدون ژل خریداری کنید. شاید از تعجب نخوانید که خمیردندان ها می توانند به عنوان موهای مؤثر برای رنگ مو استفاده کنند. بعلاوه، ماده فعال بسیاری از خمیردندان ها جوش شیرین است. به دلیل گرانول موجود در جوش شیرین، به عنوان یک ساینده خفیف عمل می کند.

برای امتحان کردن روش خمیردندان، مقداری خمیر دندان را روی پوست موهای خود آغشته کنید. از انگشت خود برای پاک کردن خمیردندان در ناحیه آسیب دیده استفاده کنید و یک لایه نازک از خمیر را روی لکه پهن کنید. ادامه مالش را روی قسمت رنگ آمیزی ادامه دهید. بسته به حساسیت پوست شما، می توانید مسواک زدن را با یک برس مسواک ملایم، یک پد پاک کننده آرایش، لباسشویی و یا به سادگی ماساژ دادن با انگشتان خود در حرکات دایره ای امتحان کنید.

پس از تمیز کردن، با آب گرم بشویید، خشک کنید یا در صورت لزوم مراحل را تکرار کنید. اگر این روش کار نمی کند، وقت آن است که اسلحه های بزرگ را از بین ببرید.

صابون گدازه

در اینجاست که از بین بردن لکه های پوستی رنگ موی موهای زائد را خطرناک تر می کند. بسیاری از داروهای خانگی زیر فراتر از ساینده های خفیف شما نیستند و می توانند صدمات واقعی به پوست شما وارد کنند، بنابراین فقط با احتیاط شدید استفاده کنید و در اولین نشانه تحریک متوقف شوید. هیچ لکه ای مویی ندارد که باعث شود سوختگی پوست از بین برود.

صابون گدازه یک پاک کننده سنگین وزن است که در ابتدا برای افرادی مانند مکانیک، نقاشان و کارهای ساختمانی که نیاز به کمک جدی در از بین بردن چربی موتور، گریم، رنگ و تار از دست آنها دارند، اختراع شد، بنابراین بدانید که اگرچه این ممکن است گزینه کاملاً قابل قبولی برای از بین بردن رنگ مو از روی دستان خود، استفاده از این ماده در صورت شما موضوعی متفاوت است.

برای از بین بردن لکه ها در اطراف موی خود، می توانید ابتدا صابون را در دستان خود آغشته کنید، و سپس با استفاده از یک پد پاک کننده آرایش پنبه، صابون را روی پوست لکه دار بمالید و با یک حرکت دایره ای پاک کنید. مراقب باشید از هرگونه صابون در چشم خود پرهیز کنید و سپس کاملاً بشویید.

رفع کننده ناخن

با این ماده پاک کننده مو بسیار مراقب باشید. تماس طولانی مدت با پوست (به خصوص با حذف استون) می تواند باعث سوختگی شود، بنابراین در اولین نشانه ناراحتی حتماً بشویید. برداشتن لاک ناخن در چشم شما همچنین می تواند باعث آسیب دیدگی شود بنابراین باید مراقب باشید!

با خیساندن یک توپ پنبه ای با پاک کننده ناخن شروع کنید، مقدار اضافی آن را فشار دهید و سپس روی پوست آغشته شده بزنید. لحظه ای مکث کنید تا مطمئن شوید این سوختگی نخواهد شد. اگر هنوز احساس خوبی ندارید، به آرامی با توپ پنبه را به هم بزنید. اگر هنوز احساس راحتی می کنید، با حرکت دایره ای توپ پنبه را روی قسمت رنگ آمیزی آغشته کنید.

بیش از یک دقیقه پوست خود را در معرض قرار ندهید. بیشتر انواع پوست در سی ثانیه یا کمتر از حد خود می رسد. خیلی خوب بشویید تا کاملاً اثری از پاک کننده ناخن روی پوست شما نماند.

موی سر

راه حل مناسب برای هر نوع پوست مناسب نیست! با احتیاط عمل کنید.

اگر لکه روی دستان شماست، مقداری را درون دستان خود اسپری کنید و لکه را لکه دار کنید. اگر پوست رنگ آمیزی شده در خط موی شما باشد، یک توپ پنبه ای یا پد پاک کننده آرایش را با موی مو اسپری کنید و سپس ناحیه آسیب دیده را لکه دار کنید. این باید لکه را از روی پوست بلند کند اما حتماً در اولین علامت ناراحتی بلافاصله با آب گرم متوقف و بشویید.

WD-40

WD-40 واقعاً می تواند همه چیز را برطرف کند! به جز لکه های رنگ مو روی صورت.
اما اگر هنوز در تلاش هستید تا چند لکه را از دستان خود پاک کنید، مقداری WD-40 را به دستان خود اسپری کنید، آنها را کمی و voila با یکدیگر مالش دهید! خداحافظ رنگ مو!!!


برچسپ ها:
از بین بردن رنگ مو از روی پوست
پاک کردن رنگ مو
پوست
پوست و مو
درمانگاه لاوین
دکتر علی جعفری
رنگ مو
زیبایی پوست

ارسال دیدگاه