بلفاروپلاستی چیست؟ جراحی پلک بالا و پایین (رفع افتادگی پلک بالا و اصلاح شیار زیر پلک پایین چشم )

بلفاروپلاستی چیست؟ جراحی پلک بالا و پایین (رفع افتادگی پلک بالا و اصلاح شیار زیر پلک پایین چشم )

جراحی | زیبایی

تزریق میکروچربی پس از بلفاروپلاستی پایین محبوب شده است. روش توصیف شده در این مطالعه دارای مزایای خاصی است: میزان اصلاح دقیق است، هیچ گونه بیماری در سایت اهدا کننده وجود ندارد، و هر دو لایه زیرپوستی و عضلانی به طور همزمان قابل اصلاح هستند.

یکی از عمل های جراحی زیبایی که برای از بین بردن پف پلک ها و اصلاح افتادگی پلک و همچنین برای برداشتن پوست اضافی دور چشم طراحی شده است، عمل بلفاروپلاستی می باشد.

در ادامه شما را با جراحی بلفاروپلاستی و اصلاح شیار زیر پلک پایین چشم با تزریق میکرو چربی پس از بلفاروپلاستی پلک پایین آشنا خواهیم ساخت.

کاندیدای مناسب برای جرای زیبایی پلک یا عمل بلفاروپلاستی چه کسانی هستند؟

عمل بلفاروپلاستی مناسب افرادی است که بر اثر رسوب چربی در پلک، آویزان شدن پوست پلک و پف زیر چشم دچار اختلال در میدان دید شده باشند. علاوه بر این جراحی زیبایی پلک می تواند به جوانسازی پلک بالا و پایین و سفت کردن پوست اطراف چشم بیانجامد و شیار های پایین چشم و کیسه های چربی زیر چشم را از بین ببرد. شرایط سنی برای انجام جراحی بلفاروپلاستی داشتن حداقل سن 35 سال سن است و فرد باید برای انجام عمل از سلامت عمومی برخوردار بوده و بیماری خاصی نداشته باشد.

چگونگی انجام جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی )

پلک فوقانی

عمل زیبایی پلک فوقانی به این صورت است که در این جراحی پزشک با توجه به امکانات و انتخاب خود به وسیله چاقوی جراحی، لیزر و یا امواج رادیویی می تواند پوست یا عضله اضافی و یا کیسه های چربی اطراف چشم و همچنین افتادگی پلک را اصلاح کند.

جراحی پلک فوقانی به بهبود ظاهر و موقعیت پلک فوقانی منجر شده و اگر مشکلات پلک بالا باعث محدود شدن میدان دید شده باشد آن را برطرف کرده و در مجموع ظاهری جوان تر به شخص می بخشد این جراحی گاها با بالا کشیدن ابرو نیز همراه خواهد بود.

 

بلفاروپلاستی

اصلاح شیار زیر پلک پایین چشم با تزریق میکرو چربی پس از بلفاروپلاستی پایین

بلفاروپلاستی به دلیل توانایی محدود در بهبود کاهش حجم تشریحی به تنهایی نمی­تواند شیارهای عمقی زیرچشم را کاملاً اصلاح کند. از آنجا که مفهوم حل آتروفی چربی اطراف مغز برای بهبود شیار عمقی زیرچشم معرفی شد، چندین روش برای پر کردن صحیح شیار تلاش شده است. هدف از این مطالعه ارائه یک روش جدید شامل استفاده از چربی اتولوگ از محفظه های اطراف مغز برای اصلاح شیار اینفرانژیتال پس از بلفاروپلاستی پایین بود.

تغییر شکل اشک آور یک چین خوردگی طبیعی است که از ناحیه میانی کانال به خط عمودی خط مردمک داخلی گسترش می­یابد. گودی پارگی ناحیه فرو رفته از قسمت تحتانی داخلی یک سوم پلک است (یعنی ناحیه استنباطی مداری) و طول آن کمتر از 3 سانتی متر از پلک پایین است. ناهنجاری­های پارگی بین قسمت­های نخاعی و مداری عضله چشم چشمی ایجاد می­شود. آنها به دلایل تشریحی در بیماران جوان مشاهده می­شوند.

 

آناتومی شیار زیر چشم

بدشکلی اشک آور با افزایش سن عمیق می­شود و در نهایت به شیار پالپبرومالار  متصل می­شود و یک چین بلند به نام شیار اینفرانژیتال ایجاد می­کند. شیار ناسوجیگال که قسمت داخلی شیار میانه است و با مرز تحتانی عضله دایره چشم مطابقت دارد، ممکن است با تغییر شکل دهانه پارگی اشتباه گرفته شود، اما علل و شکل آن متفاوت است. شیار اینفرانژیتال را می­توان به ناهنجاری پارگی در طرف میانی و شیار پالپبرومالار طرف جانبی تقسیم کرد. به عنوان یک رباط نگهدارنده استخوان پوستی بین پوست نازک پلک و پوست ضخیم گونه بینی و جلو ظاهر می­شود. اگر یک شیار اینفرانژیتال به تدریج عمیق و گسترش یابد، تمایل به اتصال به شیار میانه، متناظر با رباط پوستی زیگوماتیک دارد.

بلفاروپلاستی پایین با استفاده از یک رویکرد جلدی(پوستی) با یک فلپ عضله پوست – یک روش سنتی برای اصلاح پلک­های پیر است. شلی پوست­، فستون یا فتق چربی مداری نیز با این روش قابل درمان است. با این حال، روش­های کلاسیک برای سرپوش گذاشتن نتوانسته­اند شیارهای زیر مغزی را برطرف کنند. بنابراین، برای اصلاح این تغییر شکل، چندین روش توصیف شده است، مانند تغییر مکان ساده چربی مداری با قرار دادن در لبه مداری یا پیوند چربی پوستی، قرار دادن “مروارید” چربی در مدار و تزریق چربی با استفاده از سوزن یا کانول.

لغزش پد چربی شامل جابجایی چربی مداری میانی است که به طور معمول در بلفاروپلاستی پایین بریده می­شود. برای اصلاح شیار اینفرانژیتال می­توان با آزادسازی حاشیه­ای قوس قدامی از سپتوم مداری­، تنظیم مجدد کرد. با این حال­، چون این یک روش حین عمل است­، پیش بینی نتیجه دشوار است و فقط می­توان لایه­های عضلانی عمیق تری را افزایش داد. بنابراین، اختلاف بافت نرم به دلیل اختلاف حجم عضله قابل اصلاح نیست. استفاده از پیوند چربی اتولوگ یک روش درمانی جایگزین برای شیارهای زیر مورب است، که با استفاده از تزریق ساده افزایش حجم را فراهم می­کند.

 

بلفاروپلاستی

پیوند چربی را می­توان به روش غیر جراحی با لیپوژین یا با قرار دادن مستقیم همراه با روش­های جراحی باز برای جوان سازی پلک پایین انجام داد. اگر پوستی زائد وجود نداشته باشد، جابجایی مجدد چربی از طریق ملتحمه یک روش مثر است. برش بولوس چربی سپتوم مداری و قرار دادن آن روی دیواره اشک می­تواند به عنوان یک گزینه جایگزین در نظر گرفته شود، اما پیش بینی نتیجه نسبتاً دشوار است. پیوند تونل چربی آزاد با برداشت چربی فوقانی سپتوم شامل ساخت یک تونل در زیر گودال اشک و پیوند چربی آزاد به شکل باند مانند است. با این حال، در این روش، چربی جمع آوری شده در حین جراحی پلک فوقانی فقط در صورت انجام جراحی پلک پایین قابل استفاده است. در پیوند چربی بدون میکرو مروارید، چربی مداری اضافی از درب زیرین در داخل چاه اشک آزاد شده توزیع می­ شود.

با این حال، در حالی که این روش باید در طی بلفاروپلاستی پایین انجام شود، اما پیش بینی نتیجه دشوار است. بنابراین، اصلاح شیار اینفرانژیتال پس از بلفاروپلاستی پایین هنوز یک تلاش چالش برانگیز است. ما با پیوند میکروچربی پس از بلفاروپلاستی پایین­تر با استفاده از چربی مداری سپتوم نتایج خوبی بدست   آورده­ایم. بنابراین، هدف از این مطالعه ارائه روش جدیدی بود که شامل تزریق چربی اتولوگ از محفظه اطراف بدن به دیواره پارگی پس از آزاد شدن رباط­های نگهدارنده اوربیکولاریس است.

مواد و روش ها:

پنجاه بیمار(میانگین سنی ، 55.9 سال ؛ دامنه ، 41-75 سال) بین دسامبر 2016 و آگوست 2018 تحت بلفاروپلاستی تحتانی قرار گرفتند. در حین عمل چربی سپتوم زیرچشم برداشت شد. بعد از بلفاروپلاستی پایین، میکرو چربی  به شیار زیرچشم تزریق شد.

یافته ها: یک ماه پس از عمل، 46 بیمار از نتایج راضی بودند یا بسیار راضی بودند. یک بیمار از یک شیار برجسته زیرچشم شکایت داشت. برداشت پیوند میکرو چربی اضافی از شکم بعد از 6 ماه انجام شد. دو بیمار از برجستگی باقی مانده سپتوم شکایت داشتند. حذف اضافی چربی از طریق ملتحمه بعد از 6 ماه انجام شد. پنج بیمار دچار اکتروپیون خفیف شدند و بدون هیچ گونه درمان اضافی بهبود یافتند. در هیچ یک از بیماران به عفونت، هماتوم، جمع شدن درپوش یا عوارض دیگر مبتلا نبودند.

بیماران و روش­ها

بیماران:

از دسامبر 2016 تا آگوست 2018، در مجموع 50 بیمار (43 زن ، 7 مرد) با تغییر شکل اشک از طبقه بندی بارتون درجه I یا II تحت بلفاروپلاستی تحتانی از طریق پوست در موسسه ما قرار گرفتند و در این مطالعه گنجانده شدند. در طبقه بندی بارتون، بیماران با خط داخلی خفیف یا ظریف و یا سایه و انتقال جانبی صاف یا محل اتصال درپوش گونه در درجه I طبقه بندی شدند.  بیماران با برجستگی متوسط از مرزبندی قابل مشاهده از محل اتصال درپوش گونه از داخلی به جانبی به عنوان درجه II طبقه بندی شدند.

بیماران قبلی با جراحی پلک پایین از مطالعه خارج شدند. نیاز به رضایت آگاهانه توسط هیئت بررسی نهادی بیمارستان عمومی چیل به دلیل گذشته نگر بودن مطالعه لغو شد. این مطالعه با اصول اعلامیه هلسینکی مطابقت داشت.

روش­ها:

در همه بیماران، بلفاروپلاستی تحتانی از طریق جلد با استفاده از فلپ عضله پوست انجام شد. در حین عمل چربی سپتوم اینفرانژیتال برداشت شد، و بعد از جراحی بلفاروپلاستی پایین، میکرو چربی از طریق جلد به داخل شیار اینفرانژیتال تزریق شد. عکس­ها قبل از عمل، بلافاصله پس از جراحی و در 1 ماه و 6 ماه بعد از عمل گرفته شده اند. اطلاعات مربوط به علائم و عوارض بعد از عمل از سوابق پزشکی جمع آوری شد.

علاوه بر این، رضایت بیمار از طریق پرسشنامه از نظر ذهنی ارزیابی شد. از بیماران خواسته شد که میزان رضایت خود را از نظر نتیجه و راحتی درمان در مقیاس 4 درجه ای ارزیابی کنند (0 ، بدتر ؛ 1 ، رضایت کم یا راضی نیست ؛ 2 ، راضی ؛ 3 ، بسیار راضی). پرسشنامه بلافاصله پس از جراحی و دوباره 1 ماه پس از جراحی برای بیماران اجرا شد.

تکنیک­های عملیاتی:

بلفاروپلاستی پلک پایین:

ابتدا بیمار در حالت ایستاده قرار گرفت. شیار اینفرانژیتال مشخص شد و در مورد اینکه فقط رباط پارگی یا جدا از آن، رباط پالپبرومالار جدا شود تصمیم­ گیری شد. یک بی حس کننده موضعی حاوی 2٪ لیدوکائین با 1: 200000 اپی نفرین تزریق شد. از یک روش فرعی پوست استفاده شد، و یک فلپ عضله پوست با عضله با استفاده از یک روش پله­ای توسعه داده شد، و عضله اربکولاریس قبل از حفره را خسته نکرد. کالبد شکافی از جلوبه سپتوم مداری تا سطح لبه اینفرانژیتال ادامه یافت. منشا عضله اربیکولاریس، که رباط پارگی است، از فک بالا آزاد شد. اتصال رباط اربیتوپالپبرال به صورت جانبی شناسایی شد و همچنین بین فک بالا آزاد شد.

یک نوار کوچک از سپتوم مداری بریده شد. برداشتن محافظه کارانه چربی برآمده از هر سه محفظه درپوش پایین به صورت جداگانه انجام شد. روش لیپوساکشن برداشت چربی با استفاده از محلول تومس و سانتریفیوژ به دلیل نگرانی در مورد زنده ماندن بافت چربی انجام نشد. پس از آن، سپتوم با استفاده از   بخیه­ های قابل جذب بسته شد (Vicryl # 6-0). فلپ عضله پوست با برداشتن محافظه کارانه پوست پلک تحتانی دوباره پوشانده شد. پوست با استفاده از غیر قابل جذب بخیه زده شد بخیه (ابریشم سیاه و سفید # 7-0).

تزریق میکرو چربی:

چربی سپتوم برداشت شده را در یک ظرف استریل قرار داده و با استفاده از قیچی متزنباوم بیش از 3 دقیقه خرد کنید. سپس چربی برداشت شده در یک سرنگ 1 میلی لیتری BD Luer-Lok بسته بندی شد و یک کانول 20 سنجی متصل شد (محتوای دیجیتال تکمیلی 1). یک نقطه ورود تقریباً 1 سانتی متر زیر خط عمودی کانال جانبی ساخته شده است. پس از اتمام بستن پوست با بلفاروپلاستی تحتانی، بیمار در حالت قائم قرار گرفت (شکل 3). این چربی به لایه­های سطحی و عمیق عضله دایره­ای چشم تزریق شد. علاوه بر این، هنگامی که یک شیار اینفرانژیتال در نزدیکی رباط پالپبرومالار وجود داشت، تزریق چربی به طرف جانبی انجام شد (شکل 4). همانطور که رباط پالپبرومالار آزاد شده است، تزریق می­تواند در پشت عضله و لایه زیر جلدی سطحی انجام شود. حجم متوسط 0.4 میلی لیتر (دامنه ، 0.3-0.5 میلی لیتر) چربی در هر طرف تزریق شد، بدون اصلاح بیش از حد برای جلوگیری از لمس و بی نظمی­های کانتور.

نتایج:

میانگین سنی بیماران 9/55 سال بود (دامنه، 41 تا 75 سال). بیست بیمار دارای تغییر شکل پارگی درجه بارتون درجه 2 و 30 بیمار دارای تغییر شکل پارگی درجه 1 بودند. میانگین دوره پیگیری 12 ماه بود (شکل 5 و 6). یک ماه پس از عمل ، ناهنجاری­های پارگی در 47 بیمار به درجه 0 بهبود یافته بود. به عنوان طبقه بندی بارتون، بیمار با فقدان خطوط میانی یا جانبی برای تعیین مرز قوس حاشیه­ای یا لبه مداری، و صاف،  کانتور جوانی بدون منطقه انتقال در محل اتصال درب / گونه به عنوان درجه 0 طبقه بندی شد. سه بیمار با ناهنجاری­های اشک آور درجه II قبل از عمل جراحی بهبود خود را در درجه I تأیید کردند.

بلافاصله پس از عمل، 49 بیمار “بسیار راضی” یا “راضی” بودند، در حالی که یک بیمار “رضایت کم” داشت. یک ماه پس از عمل، 41 بیمار “بسیار راضی” بودند، و پنج بیمار “راضی بودند”، در حالی که سه بیمار “رضایت کم” داشتند. یک بیمار از یک شیار اینفرانژیتال حل نشده شکایت داشت. بنابراین، یک پیوند میکروچربی اضافی پس از 6 ماه از شکم برداشت شد. دو بیمار از برجستگی چربی سپتوم باقی مانده شکایت داشتند. بنابراین، حذف چربی اضافی از طریق ملتحمه بعد از 6 ماه انجام شد. پنج بیمار دچار اکتروپیون خفیف شدند و بدون هیچ گونه درمان اضافی بهبود یافتند. هیچ یک از بیماران به عفونت، هماتوم یا عوارض دیگری مبتلا نشدند.

بحث:

بلفاروپلاستی به طور قابل توجهی از یک پارادایم که شامل برداشتن چربی و پوست افتاده از مداری است، به یک عمل شامل حفظ چربی مداری با برداشتن محدود برای بازگرداندن کانتور محیط اطراف جوان تبدیل شده است. به همین ترتیب، اصلاح شیار اینفرانژیتال اکنون به آتروفی چربی در ناحیه میانی صورت می­پردازد. پیوند چربی در پر کردن شیار اینفرانژیتال مفید است و می‌تواند برای تشکیل یک گذار نرم در روی گونه به کار رود. مطالعه حاضر پس از اتمام روش بلفاروپلاستی، تکنیک جدیدی را شامل تزریق چربی سپتوم مداری از طریق یک رویکرد جلدی(پوستی) است.

هادوک و همکاران دو لایه بافت متمایز را شناسایی کردند که در شیار اشکی و شیار پالپبرومالار  نقش داشتند: صفحه زیرجلدی و صفحه عمیق. در صفحه زیر جلدی، هیچ تمایزی بین شیار پارگی و شیار پالپبرومالار جانبی وجود ندارد. به صورت سطحی، گودی اشک مربوط به محل اتصال قسمت­های پیشانی و مداری عضله دایره ای زیرچشم است، با تغییر در بافت پوست و چربی زمینه ای به عنوان عوامل موثر در ایجاد آن می باشد. لامبروس فرورفتگی را به عنوان محل اتصال رنگدانه­های نازک تعریف کرد پوست درب پایین و پوست گونه ضخیم­تر در قسمت میانی می­تواند به خط میانی مردمک برسد. وقتی آتروفی پوست و چربی زیر جلدی در ناحیه زیر حفره رخ می­دهد، ممکن است شکل عضله چشمی دایره­ای برجسته شود و به عنوان یک تغییر شکل اشک آور ظاهر شود. در صفحه عمیق، عضله دایره­ای زیرچشم به شدت به سطح استخوانی فک بالا در امتداد دهانه پارگی چسبیده است. با افزایش سن، ترکیبی از آتروفی بافت نرم و فتق چربی مداری می­تواند این تغییر شکل را تشدید کند،  همانطور که کاهش حجم و نزول چربی سطحی و عمیق زیر شیار اتفاق می­افتد. از بین رفتن پشتیبانی ساختاری، مانند تضعیف سپتوم مداری، که باعث فتق چربی سپتوم داخل رحمی می­شود، همچنین می­تواند شیار را تشدید کند. علاوه بر این، جذب استخوان فک بالا و تجمع مالا در نتیجه کاهش چربی پیش گرمایی می­تواند بدشکلی اشک و شیار پالپبرومالار را تشدید کند.

از آنجا که علت شیار اینفرانژیتال متفاوت است (همانطور که در بالا توضیح داده شد)، درک پاتوفیزیولوژی شیار اینفرابینتال و رسیدگی به هر وضعیت برای دستیابی به نتایج خوب مهم است. با استفاده از روش حاضر، می­توان به طور هم­زمان دو صفحه کالبدی را که به شیار فوق مغزی فوق الذکر کمک می­کنند اصلاح کرد. شیار اینفرانژیتال ناشی از اختلاف ضخامت عضلات را می­توان با پیوند زدن به سادگی با اجزای چربی سپتوم اصلاح کرد. در همان زمان، با آزاد شدن رباط پارگی، ما می­توانیم به راحتی فضای پشت عضله  دایره­ای زیر چشم را حجم دهیم. حتی اگر کانول پیوند چربی به لایه عمیق نزدیک شود، تزریق تصادفی به تیغه مداری نسبتاً دشوار است، زیرا پیوند چربی پس از ترمیم سپتوم انجام می­شود. از همه مهمتر، از آنجا که موقعیت­های پارگی و بافت­های نرم هنگامی که بیمار در وضعیت ایستاده قرار دارد تا در حالت خوابیده متفاوت است، تغییر وضعیت می­تواند بر میزان اصلاح تأثیر بگذارد. تخمین حجم مورد نیاز و تصحیح نقص هنگامی که بیمار در حالت عمودی قرار می‌گیرد، پایدارتر و دقیق‌تر هستند و در اصلاح شیار اینفرانژیتال بسیار مهم هستند.

رویکرد بهینه برای جراحی زیبایی چشم با سادگی ملایم است. پیوند چربی اتولوگ از طریق یک تزریق ساده باعث افزایش حجم می­شود. از مضرات تزریق چربی می­توان به نیاز به برداشت چربی، جذب غیرقابل پیش بینی چربی و نیاز به چندین جلسه اشاره کرد. بر خلاف روش­های استفاده از چربی آزاد به دست آمده از یک سایت دهنده دور، روش حاضر شامل هیچ روش اضافی یا بیماری محل اهدا کننده نمی­شود. از پیوندهای میکرو چربی و نانو چربی که به طور معمول با کانول­هایی به قطر 0.7 میلی متر جمع می­شوند، می­توان برای درمان مناطق ظریف صورت مانند پلک­ها و لب­ها استفاده کرد. مقدار کمی از میکرو چربی با استفاده از یک اتصال Leur-to-Leur با دو سرنگ 10 میلی لیتری به ذرات ریزتر بریده شد. یک فرآیند امولسیون مکانیکی برای دستیابی به ذرات ریز چربی انجام شد. سپس نانوذرات فیلتر شده و جمع آوری شدند. در مقایسه با روش معمول پیوند چربی، که در درجه اول با تولید یک اثر حجم فیزیکی عمل می­کند، پیوند نانو چربی ممکن است در درجه اول از طریق فعالیت سلول­های بنیادی پیوندی عمل کند. از نانو چربی نیز می‌­توان استفاده کرد و ممکن است نتیجه بهتری داشته باشد. با این حال، به مراحل اضافی نیاز دارد و مدت زمان طولانی­تری نیز دارد. ما از روش ساده برداشت چربی بیرون زده سپتوم و خرد کردن آن با قیچی متزنباوم استفاده کردیم. لیپوژم یکی از راه حل­های بهتر برای بقای پیوند چربی خواهد بود، اما برای برداشت و جمع آوری سلول­های چربی به روش­های اضافی نیاز دارد. روش پیوند چربی ما کاملاً ساده است، زیرا نیازی به برداشت محل اهدا کننده نیست. بلفاروپلاستی پایین با تزریق میکرو چربی می­تواند نتیجه بهتری داشته باشد در حالی که فقط مدت زمان عمل را حدود 5 دقیقه افزایش می­دهد.

در نتیجه، تکنیک­هایی با هدف اصلاح شیار اینفرانژیتال به آتروفی و نزول چربی میانی صورت و انتقال و پیوند چربی برای پر کردن شیار اینفرانژیتال کمک می­کنند. استفاده از تزریق میکرو چربی از چربی سپتوم بلافاصله پس از بلفاروپلاستی پایین دارای مزایای خاصی است: میزان اصلاح دقیق است، خطر ابتلا به بیماری اهدا کننده وجود ندارد، و شیار ایجاد شده توسط اختلاف ضخامت عضله بین قسمت­های مداری و سپتوم اوربیکولاریس چشم عضله قابل اصلاح است.

 

بلفاروپلاستی

مدل شماتیک چربی سپتوم فتق و شیار اینفرانژیتال (سمت چپ). تصویر مدل شماتیک از لایه تزریق شده از میکرو چربی برداشت شده (راست). میکرو چربی به لایه زیرپوستی و لایه عضلانی تزریق شد.

 

تزریق میکرو چربی زیر چشم

یک نقطه ورود تقریباً 1 سانتی متر زیر خط عمودی کانال جانبی ساخته شده است. پس از اتمام بسته شدن پوست با بلفاروپلاستی پایین، بیمار در حالت قائم قرار گرفت.

بلفاروپلاستی

نمای قبل از عمل (بالا)، بلافاصله بعد از بلفاروپلاستی تحتانی (وسط)، بلافاصله بعد از پیوند میکرو چربی از طریق پوست (پایین). حتی با توجه به تورم ناشی از جراحی، محل اتصال درپوش گونه پیوند چربی به نرمی و در امتداد شیار اینفرانژیتال متصل شد.

ما پیوند میکروچربی اتولوگ را با تزریق چربی انجام دادیم. تغییر شکل از قبل از عمل (چپ) به نمای 1 ماهه بعد از عمل (راست) بهبود یافت.

بلفاروپلاستی

مزایای بلفاروپلاستی

 • بهبود میدان دید و رفع ضایعات چشمی
 • افزایش اعتماد به نفس فرد به واسطه داشتن ظاهری جوان و سالم
 • احیا و جوانسازی پوست اطراف چشم

عوارض احتمالی عمل زیبایی پلک

 • ناتوانی در بستن کامل چشم به طور موقت
 • کاهش قدرت بینایی در اثر خونریزی درون حدقه و پشت کره چشم
 • ایجاد عفونت و تورم در پلک
 • احتمال ایجاد دوبینی و تاری دید گذرا
 • جای زخم آشکار
 • زیاده‌روی در عمل اصلاحی
 • بی‌حسی پلک‌ها
 • تقارن نداشتن محل برش در دو طرف
 • جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها

اقدامات پس از عمل بلفاروپلاستی

 • استفاده از داروهای های تجویز شده توسط پزشک به طور مرتب
 • از انجام فعالیت های چشمی که باعث خشک شدن چشم ها می شود بپرهیزید، فعالیت هایی مانند استفاده از گوشی و لپتاپ و یا تماشای تلویزیون.
 • تا چند هفته بعد از عمل در برابر نور خورشید و باد از عینک آفتابی تیره استفاده کنید.
 • استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم
 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین یا بلند کردن اجسام سنگین به مدت چند هفته

برچسپ ها:
بلفاروپلاستی پلک بالا
بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین یا جراحی پلک
بلفاروپلاستی پلک پایین
بلفاروپلاستی چیست؟
جراحی زیبایی پلک
جراحی زیبایی یا بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

ارسال دیدگاه