پیوند چربی چیست و چگونه انجام می شود؟ مزایا و معایب

پیوند چربی چیست و چگونه انجام می شود؟ مزایا و معایب

تزریق چربی | زیبایی

بافت چربی اتولوگ یک ماده پر کننده عالی است. تزریق چربی می تواند نقایص زیبایی را که در اثر از بین رفتن بافت زیر جلدی ایجاد می شود، مانند آتروفی صورت به دلیل کاهش وزن قابل توجه، چین و چروک ها و تغییر شکل صورت به دلیل پیری، اصلاح کند.

بافت چربی اتولوگ یک ماده پر کننده عالی است. پیوند چربی می تواند نقایص زیبایی را که در اثر از بین رفتن بافت زیر جلدی ایجاد می شود، مانند آتروفی صورت به دلیل کاهش وزن قابل توجه، چین و چروک ها و تغییر شکل صورت به دلیل پیری، اصلاح کند. استخراج، پردازش و کاشت چربی با استفاده از یک روش بی هوازی انجام می شود.

چربی با لیپوساکشن شکم و با استفاده از سرنگ و قطر کوچک کانول های نوک تیز (2-3 میلی متر) جمع آوری می شود پس از شستن چربی های جمع آوری شده در نرمال سالین، آن را سانتریفیوژ میکنند و به سرنگ های کوچک (1 تا 5/5 میلی لیتر) منتقل می شود و سپس با استفاده از سوزن های ریز از 21 تا 23 گرم به صورت زیر جلدی تزریق می شود.

برای دستیابی به نتیجه آرایشی مطلوب معمولاً، حداقل در فاصله زمانی 1 ماه ، لازم است. کاشت چربی در تکرار ساده شده و با استفاده از چربی منجمد انجام می شود. میزان جذب در هر مورد بسیار متفاوت است. پیگیری طولانی مدت ثابت کرد که اصلاح نهایی پس از دو یا چند تکرار تزریق چربی منجمد، سالها ادامه داشته است، طولانی ترین مورد اثبات شده بیش از 12 سال است.

مزایای استفاده از تکنیک خوب سوزن سوزن برای پیوند چربی بسیار مهم است:

کار دقیق تر و تصفیه شده، تزریق دردناکتر، بدون زخم در نقاط سوراخ سوزن، درمان زودرس نقایص کوچک، و ساده بودن روش برای درمان چندین مکان، حتی کل صورت در یک جلسه است. گاهی اوقات ترشح مایع در محل اهدا کننده به مدت 6 -10 روز و کبودی ناچیز در مناطق تزریق شده به مدت 3- 5 روز از معایب این روش هستند.

لیپوگرافی: پیوند چربی اتولوگ برای جوان سازی کامل صورت

جراحانی که روشهای جوانسازی صورت را انجام می دهند، مدتهاست که اهمیت افزایش حجم را تشخیص داده اند. بروز ویژگی های اولیه پیری مانند از بین رفتن بافت زیر جلدی، به ویژه آتروفی چربی است که به طور مستقیم به سستی پوست منجر می‌شود.

پیوند چربی اتولوگ بیش از یک قرن است که با درجات مختلفی از موفقیت در آن انجام شده است، اما تکنیکهای جدیدتر نتایج قابل پیش بینی، تکرارپذیری و حتی دائمی را ارائه داده اند. چربی یک ماده پر کننده بافت ایده آل است زیرا بافت زنده است و از آنجا که از بدن خود بیمار است غیر آلرژی است.

این روش به تنهایی می تواند به عنوان یک روش جوان سازی کامل صورت یا همراه با جراحی صورت یا سایر جراحی های صورت انجام شود. این تکنیک نیاز به برداشت حداقل چربی آسیب زا، تهیه چربی و نفوذ چند سطحی در صورت دارد. چربی اضافی که در روش اولیه استفاده نمی شود منجمد و در دمای 16 درجه سانتیگراد ذخیره می شود و می تواند برای روش های جزئی لمسی با موفقیت استفاده شود.

ارزيابي قبل از عمل بيمار و شناخت آنها از مزايا و محدوديت هاي جراحي ترميم حجم، ضروري است. از نظر ساختاری به نواحی پشتیبان اصلی صورت در نسبت های زیبایی شناختی مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از مهمترین جنبه های جوان سازی صورت که در طی چند سال گذشته مورد توجه بیشتر قرار گرفته است، تقویت حجم و خصوصاً تقویت بافت نرم است.

زیبایی صورت در جوانی شامل پوستی نرم، تقارن و نسبت های مناسب است. توزیع و انتقال صاف چربی بین واحدهای زیبایی شناختی صورت با تعادل نتیجه بین حجم و شکل وجود دارد. یکی از مهمترین عوامل موثر در علائم پیری نسبت به سستی پوست به دلیل اثر گرانش است.

تلاش برای استفاده از چربی برای پر کردن نقایص صورت بیش از 100 سال است که مورد استفاده بوده است.

تکنیک لیپوگرافی ترکیبی از تقویت چند لایه کامل صورت با استفاده از حجم هایی است که بطور کلی بین 50 تا 130 میلی لیتر چربی است.

جوان سازی کامل صورت برای حفظ یا ایجاد نسبت های طبیعی صورت انجام می شود. اگر لیپوگرافی با سایر جراحی های جوان سازی صورت مانند ریتیدوپلاستی، بلفاروپلاستی یا پیش بینی آندوسکوپی ترکیب شود، چربی فقط در مناطقی که با عمل جراحی خارج نشده اند، نفوذ می کند تا اجازه دهد پیوندهای چربی در منطقه مورد نظر تثبیت شوند.

سپس چربی منجمد بعداً برای پر کردن مناطقی که قبلاً درمان نشده بودند، استفاده می شود. مناطق کلیدی صورت که باید ترمیم شود تا ظاهری جوانتر به وجود آید. مهمترین مناطق ناحیه میانی، میانی فوقانی و قوس مادون قرمز است که منطقه اصلی پشتیبانی صورت است.

تقویت مناسب این قوس اولیه، ظاهر جوانی را در کلیه بیماران ایجاد می کند و همیشه نقطه مرکزی این روش است. سایر نواحی کلیدی فک جانبی برای ایجاد زاویه فک پایین، استخوان خلفی و ابرو جانبی، ناحیه دهلیزی (لب ها ، چین خوردگی بینی و پیش لرزه) است.

موفق ترین نواحی لیپوگرافی در نواحی ساکن تر صورت مانند ناهنجاری از طریق پارگی میانی، ناحیه مالار فوقانی، فک، فوز تمپورال و ابرو جانبی است ناحیه محیطی پیوندهای چربی را حفظ می کند. درمان های مکرر با چربی منجمد یا سایر مواد پرکننده مانند Radiesse بخصوص در مناطق لب و ماریونت استفاده می شود.

تکنیک جراحی

مشاوره قبل از عمل بیمار ضروری است. لازم است بیمار با استفاده از عکسهای بیماران دیگر پیوند چربی قبل از عمل و بعد از عمل و همچنین عکسهای جوان از بیمار، در مورد اثرات افزایش حجم سه بعدی آموزش ببیند.

مناطق اهدا کننده بیمار در وضعیت ایستاده مشخص شده و مناطق مختلفی برای بدست آوردن حجم کافی از چربی لازم است. بهترین کیفیت چربی در اکثر بیماران در ران های جانبی، باسن فوقانی و پایین شکم یافت می شود. این عمل معمولاً با استفاده از آرامبخشی داخل وریدی آگاهانه با بلوک های عصبی موضعی و نفوذ بافت نرم بی حسی موضعی در صورت انجام می شود.

چربی به مدت 2 دقیقه با سرعت 3000 دور در دقیقه در سرنگ های 10 میلی لیتری سانتریفیوژ می شود، که منجر به سه لایه مجزا می شود. لایه بالایی حداقل متراکم است و از روغن ناشی از لیپوسیتهای پاره شده تشکیل شده است. لایه زیرین متراکم است و حاوی لیدوکائین، محلول شیرده رینجر و خون است.

لایه میانی از چربی قابل استفاده تشکیل شده است. چربی برای پیوند نباید حاوی مقدار قابل توجهی خون باشد زیرا این فعالیت ماکروفاژ را در محل گیرنده تحریک کرده و بقای چربی را کاهش می دهد. لایه چربی با جدا کردن مایعات از سرنگ از لایه های دیگر جدا می شود. چربی قابل استفاده در نهایت به سرنگ 1 میلی لیتری منتقل می شود که برای تزریق استفاده می شود.

مناطق هدف صورت در حالت نشسته به صورت عمودی مشخص شده و تزریق بی حسی موضعی انجام می شود.
نفوذ چربی صورت با ایجاد محل های دسترسی به سوراخ پوستی در نقاط استراتژیک با استفاده از یک سوزن NoKor 18 میلی متری آغاز می شود.

مناطق تزریق نیازی به بخیه ندارند و بدون هیچ گونه علائم قابل مشاهده بهبود می یابند. تا زمانی که انتظارات واقع بینانه باشد، نتایج لیپوگرافی می تواند برای بیمار و جراح بسیار رضایت بخش باشد.

موارد استفاده از پیوند چربی:

  • عدم تقارن صورت
  • لیفت پایین صورت و گردن
  • آتروفی شدید
  • ظاهر صورت اسکلتی شده باشد
  • لیفت ناحیه میانی و فک

برچسپ ها:
آیا تزریق چربی دائمی است؟
باسن
تزریق چربی
تزریق چربی از شکم به صورت
تزریق چربی برای چه افرادی و کدام نواحی مناسب است؟
تزریق چربی به باسن
تزریق چربی به صورت
تزریق چربی به صورت و لب و گونه
تزریق چربی در سینه
تزریق چربی در صورت
تزریق چربی در لب
تزریق چربی صورت
تزریق چربی گونه ها
تزریقات زیبایی
جوانسازی صورت با تزریق چربی
سینه
ضررهای تزریق چربی
گونه
لب ها
ماندگاری تزریق چربی
معایب تزریق چربی
مکان های تزریق چربی
هزینه تزریق چربی
واژن و ... و هرآنچه که درباره آن باید بدانید

ارسال دیدگاه