درمان prp چیست؟

درمان prp چیست؟

PRP تراپی | پوست

بعضی از اعضای انجمن پزشکی معتقد اند تزریق prp باعث رشد طبیعی مو می شودو با افزایش تولید خون به فولیکول مو و افزایش ضخامت شانه مو حفظ می شود.گاهی اوقات این رویکرد ترکیبی است. با سایر روش هاهی ریزش مو یا داروها . تحقیقات کافی برای اثبات اینکه آیا prp درمان مؤثر ریزش مو است

Prp ( پلاسما غنی از پلاکت)درمان ریزش مو یک درمان سه مرحله ای است که در آن خون فرد کشیده می شود، پردازش می شود و سپس به داخل پوست سر تزریق می شود.
بعضی از اعضای انجمن پزشکی معتقد اند تزریق prp باعث رشد طبیعی مو می شودو با افزایش تولید خون به فولیکول مو و افزایش ضخامت شانه مو حفظ می شود.گاهی اوقات این رویکرد ترکیبی است. با سایر روش هاهی ریزش مو یا داروها . تحقیقات کافی برای اثبات اینکه آیا prp درمان مؤثر ریزش مو است ،انجام نشده است.با این حال درمان prpاز دهه 1980 استفاده شده است.برای مشکلاتی مانند بهبود تاندون ها ، ربات ها ، عضلات آسیب دیده استفاده می شود.
درمان prp:
درمان prp یک فرآیند سه مرحله است . اکثر درمان prp 4-6 هفته با هم فاصله دارند. درمان prp 4-6 ماه مورد نیاز است.
مرحله 1:
خون شما به طور معمول از بازوی شما کشیده می شود و به یک سانتریفیوژ داده می شود.( یک ماشین که به سرعت در حال چرخش و جدا کردن مایعات ازتراکم های مختلف است)
مرحله 2:
سپس از حدود 10 دقیقه در سانتریفیوژ خون شما به سه لایه تقسیم خواهد شد.
پلاسما خون پلاکت
پلاسما غنی از پلاکت
گلبول های قرمز خونی

مرحله 3:
پلاسما غنی از پلاکت ، به یک سرنگ تزریق شده و سپس به قسمت های پوست سر تزریق می شود که نیاز به افزایش رشد مو دارند تحقیقات کافی برای اثبات اینکه prp مؤثر است یا نه انجام نشده است. همچنین برای آنها مشخص نیست که در چه شرایطی این کار مؤثر است . براساس یک مطالعه اگر چه prp دارای نظریه علمی کافی برای حمایت از استفاده در ترمیم مو شناخته شده است. ترمیم مو با استفاده از prp هنوز در دوران پس از زایمان است. شواهد بالینی ولی هنوز ضعیف است.
PRPبرای عوارض جانبی ریزش مو:
از آنجا که درمان prp شامل تزریق خون خود به پوست سر شما است شما در معرض خطر بیماری های واگیردار نیستید. با این حال هر درمانی که شامل تزریق می شود همیشه خطر عوارض جانبی وجود دارد. مانند:
1- آسیب به عروق خونی یا عصبی
2- عفونت
3- کلسیکاسیون در نقاط تزریق
4- بافت اسکار
بخاطر بیهوشی که در درمان استفاده می شود احتمال این وجود دارد که شما واکنش منفی داشته باشیداگر تصمیم به انجام prp برای درمان ریزش مو دارید اجازه دهید دکتر شما درمورد تحمل شما نسبت به بیهوشی اطلاع کسب کند.

خطرات prpبرای ریز ش مو:
اطمینان حاصل کنید که تمام دارو هارا قبل از اینکه شامل مکمل ها و گیاهان هستند گزارش دهید.
هنگامی که شما برای مشاوره اولیه خود میروید، بسیاری از ارايۀ دهند گان prp برای ریزش مو توصیه می کنند اگر شما :
• ازرقیق کننده های خون هستید
• یک سیگاری شدید هستید
• سابقه مصرف الکل یا مواد مخدر داشته باشید

اگر شما شناسایی شوید، باید برای درمان رد شوید:
1- عفونت های حاد یا مضمن
2- سرطان
3- بیماری مزمن کبدی
4- بیماری مزمن پوست
5- بی ثباتی همودینامیک
6- هیپوفیبرینوژنز
7- اختلال متابولیک
8- سندرم سیستمیک
9- سپسیس
10- تعداد پلاکت پایین
11- بیماری تیرويید
Prpبرای درمان ریزش مو چقد هزینه دارد؟
درمان prp معمولا شامل 3 مرحله در یک دوره 4 تا 6 هفته و با درمان های نگه داری آن هر 4 تا 6 ماه است. قیمت معمولا 1500 -3500 & برای سه دوره اولیه و با یک تزریق در 400& یا بیشتر متغیر است.
قیمت گذاری بستگی به تعدادی از عوامل از جمله :
1- موقعیت جغرافیایی شما
2- کیفیت تجهیزات
3- افزودن مواد مغزی
بسیاری از طرح های بیمه،prp را برای درمان ریزش مو به عنوان لوازم آرایشی در نظر می گیرند. و هیچکدام از هزینه ها درمان را پوشش نمیدهند. برای بررسی وضعیت prp برای شما با ارایه کننده بیمه خود چک کنید.
بردن:
اگر شما درمورد ریزش مونگران هستید، تعدادی از گزینه ها شامل داروهایی مانند Rogaine وPropecia همراه با جراحی پیوند مو توجه دیگر درمان prp است.
اگر چه محدودیت بالایی وجود دارد که prp برای ریزش موها کار میکند ، بساری معتقد اند که prp یک روش مطمين و مؤثر برای ازبین بردن ریزش مو و تحریک رشد مو های جدید است.
برای دیدن بهترین درمان یا بهترین ترکیب برای شما با پزشک خود صحبت کنید.


برچسپ ها:
پی آر پی- تکنیکPRP چیست ؟ Platelet
تکنیکPRP چیست؟
درمان با پی ار پی چگونه است؟
درمان ریزش مو با prp
مراحل درمان با prp
موارد تزریق پی آر پی چیست؟

ارسال دیدگاه