10 دقیقه زمان برای مطالعه

15 نکته مهم برای گرفتن ناخن های سالم ومستحکم بر اساس نظرکارشناسان مراقبت از ناخن
به علاوه، چگونه می توان گفت که شما ناخن های ناخوشایند دارید.
این که آیا شما نوعی از افراد هستید که به لحاظ مذهبی ناخن های خود را به عنوان یک نوع مراقبت از خود و یا کسی که دائما در حال چنگ انداختن خود هستند، همه ما میخواهیم ناخن های سالم و کاملا مانیکورانه داشته باشیم. ما با کارشناسان مراقبت از ناخن صحبت کردیم تا دقیقا به آنچه میخواهیم برای ناخن انجام دهیم برسیم – اما اول، چگونه می توان گفت که ناخن های شما سالم هستند؟ در اینجا چیزی است که باید جستجو کرد.
علائم ناخن سالم:
 صفحات ناخن یک رنگ صورتی سفید است
 پوست شاخی موجود است (بنابراین آنها را قطع نکنید!)
 ناخن ها و نوع های سفید حتی طولانی می باشد
 برجستگی نیمه ماه شکل بخش سفید (به نام لونولا) در پایه ناخن
علائم ناخن های ناخوشایند:
 ناخن های پوستی یا شکسته شده می تواند خشکی یا نتیجه کمبود ویتامین باشد
 نقاط کوچک سفید معمولا به این معنی است که شما ناخن های خود را می چسبانید یا اغلب آنها را نقاشی می کنید
 شیارهای افقی می توانند از استرس، تب بالا و یا تکان دادن انگشت خود باشند
 قرمزی و متورم شدن پوست در اطراف ناخن ها می تواند از برداشتن یا جرعه زدن پوست باشد،
 ناخن های قاشقی شکل می تواند نشانه کمبود آهن یا کم خونی باشد
اگر شما در مورد سلامت ناخن خود نگرانید، مهم است که با یک متخصص پوست تماس بگیرید. از آنجا که ناخن های شما فوق العاده قابل مشاهده است، اگر دچار مشکل می شوید، به راحتی اگر یک مسئله بوجود آمد؛ می توانید بگویید ، به این معنی است که اگر به کمک دکتر دانی استرن متخصص پوست و ناخن نیازداشتید، می توانید آن را درمان کنید. در اینجا چگونگی گرفتن ناخن سالم آمده است:

1. دست های خود را بسیار تمیز نگه دارید.
قبل از اینکه کاری را انجام دهید، مهم است مطمئن شوید که ناخن های شما و پوست اطراف آنها کاملا خشک هستند. سپس تمام آثار آخرین رنگ خود را با یک استون آزاد برداشته (هر چیز دیگر ناخوشایند که ناخن را خشک می کند) و حذف کنید. دکتر Ava Shamban، نویسنده پوست به شما، توصیه می کند که صابون را به یک مسواک بمالید، سپس به آرامی ناخن ها و پوست خود بخراشید. این خاک را از بین می برد و پوست مرده را بدون نیاز به مواد شیمیایی خشک، مواد خشک یا اسکراب های گرانبها تمیز می کند.

2. ملایم تر با ناخن هایتان باشید.
ناخن های شما ظریف هستند و تقریبا خراشیده شدن آنها شما می تواند باعث ایجاد عفونت شود. یکی دیگر از: استفاده از ابزارهای فلزی زیرناخن است، چون کندن بیش از حد می تواند صفحه ناخن را از پوست جدا کند (آنیچولیز نامیده می شود). به گفته دکتر استرن، که همچنین یک توسعه دهنده سیستم ناخن دان است، این یک مشکل رایج برای افراد بالای 50 سال است. دکتر Janet Prystowsky، متخصص پوست و زیبایی نیویورک، توضیح می دهد که این می تواند به یک ناخن سفید بی نظیر منجر شود.

چطور می توانیم از ناخن ها خود نگهداری کنیم

3. ناخن های خود را مرتب کنید.
دکتر پریستوسکی می گوید: برش های معمولی برای ناخن ها به اندازه موهای شما بسیار مهم هستند. بنابراین وقت خود را برای هر دو هفته تنظیم کنید، با بیشتر یا کمتر، زمانی که می بینید ناخن ها چطور عکس العمل نشان می دهند.

4. اولویت سلامتی بیش از حد ناخن.
ناخن های بلند زیبا هستند، اما اگر کسی هستید که با خرابکاری یا شکستن تلاش کرده است، دکتر شامبان توصیه می کند که ناخن هایتان را کوتاه نگه دارید – حداقل برای شروع. یک سبک کوتاه با لبه گرد باعث می شود که راحت تر به نظر برسد ، بنابراین شما می توانید به ساخت قدرت بدون نگرانی در مورد هر چیز دیگری تمرکز کنید. تا زمانی که هریک از ناخن ها یکنواخت هستند و با 9 همسایه همراه است، شما طول اضافه را از دست نخواهید داد.

5. همیشه سوهان ناخن را در دست نگه دارید.
اگر فردی هستید که کار یا ورزش معمولی باعث سستی و پریشانی شما می شود، دکتر Prystowsky پیشنهاد می کند که یک سوهان ناخن مناسب برای خنثی کردن هر لبه خفیفی که در محل اتفاق می افتد را داشته باشید. بهترین راه برای انجام این کار چیست؟ در یک جهت با یک دانه از ناخن خود برای صاف کردن تمرین کنید و آن را تمام کنید. و معلوم است که سمباده ناخن عددی که در کشو شما وجود دارد، می تواند ناخن های شما را از پوست و گره باز کند. در عوض، یک سوهان ناخن شیشه ای (همچنین به نام کریستال) را امتحان کنید. دکتر Stern می گوید: “یک سوهان شیشه ای یک لبه حتی ناخنی ایجاد می کند و می تواند در ناخن ها دیگرضعیف ، شکننده و آسیب دیده باشد.”

6. فراموش نکنید که از ابزار ناخن خود نیز مراقبت کنید.
ضدعفونی کردن ابزار ناخن بین کاربردها به همان اندازه مهم است که مرتبا تمیز کردن برس آرایشی خود را انجام می دهید و به باکتری دلیلش است. برای حفظ ناخن های خود و بدون عفونت، دکتر Prystowsky توصیه می کند که ابزار های شستشوی فلز را با صابون و آب و سپس با الکل پاک کنید . و فراموش نکنید که به طور مرتب جایگزین ابزارهای یکبار مصرف مانند تخته سمباده شوید. هیچ دلیلی برای ادامه استفاده از یک ابزار مخرب وجود ندارد، زیرا آن را برای چند دلار در یک نوبت به راحتی تعویض کرد.

7. پوست شاخی خود را تنها رها کنید .
کوتیکول یک هدف بسیار مهم برای خدمت دارد: این منطقه را در پایه ناخن نشان می دهد. بنابراین هنگامی که شما کوتیکول را برش داده یا برداشته اید، این مهر و موم حفاظت را از بین می برد، شما به آسیب پذیری توسط باکتری ها و احتمال عفونت کمک می کنید. بهتر است که شما پوست شاخی خود را رها کنید، ناخن ها از شما بیشترتشکرمی کنند. دکتر استرن می گوید مراقبت از پوس های شاخی خود نیز به کم کردن آنها می پردازد (سعی کنید آنها را از عفونت باز بدارید).
اگرپوست شاخی شما مرده است، دکتر دبى پالمر، متخصص پوست و خالق Replere توصیه میکند که به آرامی و پشتکار پوست شاخی در طول یک هفته بر می گردد با چوب نارنجی بعد ازبیرون آمدن از زیردوش ، سپس آنها را با چربی پوست غلیظ و لوسیون کرمی ماساژ دهید.

مراقبت از لب ها

8. از ناخن خود با یک پوشش پایه محافظت کنید.
نقاشی ناخن های خود را در خانه بهانه ای برای پریدن گوشه ها با بریدن روکش پایه ناخن نیست. دکتر Prystowsky اشاره می کند که این مرحله نه تنها محافظت از ناخن است بلکه ازصاف شدن هم جلوگیری می کند.، اما همچنین به رنگ ها کمک می کند تا تا رنگ را با یک روکش خیس و کدر نشان دهد. و اگر واقعا میخواهید چیزها را به سطح بعدی برسانید، دکتر شامبان پیشنهاد می کند که یک لکه روشن بین هر لایه اضافه کنید تا جلوه ای بی نظیر و حفاظتی اضافه شود.

9. علامت خود را درصیقلی بودن بخوانید.
درست مثل آرایش و مراقبت از پوست، همه مارک های ناخن صیقلی شده برابر نیستند، بنابراین مطمئن شوید که شما در حال خرید یا استفاده از یک محصول خوب هستید. دکتر Debbie Palmer از شما خواسته است، از پاک کننده های حاوی مواد شیمیایی سمی مانند دیابوتییل فتالات، فرمالدئید و تولوئن جلوگیری کنید؛ زیرا این سموم می تواند به شکنندگی، تقسیم و ترک خوردگی کمک کنند.

10. برای جلوگیری از تراشه های ناخن از یک روکش مخصوص استفاده کنید.
فکر نکنید که شما از راه روکش بالا ناراحتی می کشید. این مرحله به همان اندازه مهم است که به عنوان روکش بالا در رنگ صیقلی و به پایان برسد بسیار ضروری به رقم خود اضافه می کند. دکتر Prystowsky توصیه می کند که هر سه روز یک بارلایه را اضافه کنید تا ضخامت کم شود، بنابراین بیشترین استفاده را از مانیکور خود خواهید داشت. به طور جدی، اگر تمام وقت آن را صرف نقاشی کردن ناخن های خود می کنید، صرف نظر از آن، صرفا یک روز طول می کشد؟

11. به اندازه کافی از درمان های اکریلیک یا ژل استفاده کنید.
هر متخصص ناخن به شما می گوید بهترین کار این است که شما از مانیکورهای اکریلیک یا ژل دور شوید – به عنوان طولانی مدت و راحتی دلیلش آن است که آنها روی ناخن بسیار سخت هستند. اما اگر بخواهید آنها را دریافت کنید، راه هایی برای کم کردن آسیب به دست و ناخن وجود دارد. موضوع اصلی با مانیکور ژل، قرار گرفتن در معرض نور UV در دستگاه خشک کردن است که می تواند پوست زیر و اطراف ناخن را آسیب برساند و منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان شود. برای کمک به کاهش این خطر، دکتر Prystowsky توصیه می کند که یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 تا 50 قبل از انجام این روش برای کمک به جلوگیری از آسیب و یا استفاده از دستکش های خاص که تنها ناخن های خود را در معرض قرار می دهند، محافظت از بقیه دستان خود از اشعه UV مضراستفاده کنید . همچنین یک نوع جدید خدمات حرفه ای وجود دارد که آزمایشگاه زیبایی موسسه Good Housekeeping نشان می دهد ناخن ها را نابود نمی کند: سرویس Salon Shellac Luxe CND، که حتی در سال 2019 جایزه زیبایی خانه های زیبایی را به دست آورد.

چطور تیرگی دور چشم را برطرف کنم؟

12. ناخن هایتان را بشکنید.
نازک کردن، هنر ناخن و رنگ آن با رنگ های مختلف برای آخر هفته، و در طول هفته، وقتی ناخن خود را برای استراحت و تعمیر یا براق روشن می برید. دکتر شامبن هشدار می دهد که از رنگ یک رنگ قوی صیقلی شده به دیگری بدون دادن ناخن های شما ناگهان می تواند آنها را خشک نگه دارد، زرد شوند، و در طول زمان حتی ساختار ناخن را تضعیف می کنند. دکتر استرن موافق است، می گوید که پاک کننده ناخن صیقلی شده نیز می تواند ناشی از ضعف ناخن شما باشد. او می گوید گاهی اوقات همه چیز طبیعی است “می تواند تنها چیزی است که ناخن های شما نیاز دارند تا جوانه زده و تازه شوند.”

13. همیشه دست ها و ناخن ها را مرطوب کنید.
شما بدون شستن صورت خود نمی خوابید، پس چرا ناخن های شما باید متفاوت باشند؟ هنرمند و متخصص ناخن هالی فالکون دوست دارد از ترکیبی از روغن های بادام و آووکادو استفاده کند تا بتواند کرم ها و ناخن های هیدراته را در حالی که برخی ازدر یک چشم به هم زدن می گیرد، اما روغن های حاوی روغن های مغذی و مرطوب کننده ها را انجام دهد. در یک نگاه، شما حتی می توانید از مومیایی کردن لب استفاده کنید.

14. هنگام شستن ظروف دستکش بپوشید.
دکتر Prystowsky اصرار دارد هرزمان که تمیز کاری با مواد شیمیایی سخت، باغبانی و یا هر کاری را انجام می دهید که باعث خیس شدن یا سوزاندن دستان شما می شود، اصرار ورزیدند که دستکش های لاستیکی، وینیل، نیترول و یا پلاستیکی را بپوشید. تمیز کردن ظروف در آب گرم ، بدون دستکش می تواند ناخن ها را تضعیف کند، در حالیکه آنها را از خاک گرفته و از باغبانی خسته می کنند، نیاز به سطح تمیزی دارد که می خواهید هر جا که لازم باشد کثیف شود. به همین ترتیب، هنگامیکه آب و هوا سرد است، به یاد داشته باشید که یک جفت دستکش را بپوشید تا هوا و باد سرد ، با کار سختی که شما مرطوب کرده اید را خنثی و پوست خشک و پوسته پوسته را زخم نکند.

15. مواد غذایی غنی از پروتئین را بارور کنید.
ناخن های شما از یک پروتئین به نام کراتین ساخته شده اند، به طوری که با شفافیت پوست شما و درخشش موهای شما، شما می توانید ناخن های خود را با افزایش رژیم غذایی خود بهبود ببخشید. فالکون توصیه می کند که ویتامین ها و مکمل هایی مانند بیوتین، ویتامین E و روغن ماهی را به رژیم روزانه خود اضافه کنید، در حالی که دکتر پالمر غذاهای غنی از پروتئین مانند لوبیا، ماهی و آجیل را توصیه می کند. یکی از کارهایی که هر متخصص در مورد آن انجام می دهد: هنگامی که شما به ترکیبی که برای شما کار می کند ضربه می زنید، با ناخن قوی تر و شفاف تر به شما پاداش می دهیم.