5 راه درمانی برای کسانی که از خشکی پوست دست رنج می برند

5 راه درمانی برای کسانی که از خشکی پوست دست رنج می برند

پوست | مراقبت پوست

وقتی دچار خشکی پوست هستید، معضل تنها ترک پا محسوب نمی شود. حتی در تابستان نیز ممکن است شاهد این موضوع باشید که کف دستانتان در حال ترک خوردن و پوسته پوسته شدن است.

5 راه درمانی برای کسانی که از خشکی پوست دست رنج می برند

وقتی دچار خشکی پوست هستید، معضل تنها ترک پا محسوب نمی شود.

حتی در تابستان نیز ممکن است شاهد این موضوع باشید که کف دستانتان در حال ترک خوردن و پوسته پوسته شدن است. همان طور که برای محافظت از پوست صورتتان روتین مراقبت از پوست دارید به روتین مرطوب نگه داشتن پوست دست نیز نیاز دارید برای انجام این کار این ۵ راه حل درمانی بسیار آسان جهت درمان خشکی پوست دستتان پیشنهاد می شود.

اگر دستانتان همیشه خشک و زبر و خشن است و پوسته پوسته می شود در اینجا راههایی را ارائه می دهیم تا دوباره نرمی و لطافت آن را بازیابید.

سعی کنید برای مراقبت از دستتان از مواد نرم کننده و مرطوب کننده عمقی و همچنین لایه بردارهای با فرمولاسیون فاقد سولفات و پارابن استفاده کنید.

در این جا باز برمیگردیم به معجزه روغن ها، روغن بادام می تواند بسیار موثر باشد.
روغن بادام یک منبع غنی از اسیدهای چرب، ویتامین c و موادمعدنی است وقتی با این روغن دستانتان را ماساژ می دهید روغن عمیقاً به پوستتان نفوذ می کند و در طول شب پوست دستتان را به خوبی تغذیه می کند.

آیا می خواهید یک تغییر اساسی در پوست دستانتان ایجاد کنید؟
یک ترکیب نرم کننده طبیعی راهکار شماست برای تهیه این ترکیب سه قاشق غذاخوری شیر را با دو قاشق غذاخوری آرد گندم ترکیب کنید تا یک خمیر غلیظ داشته باشید. خمیر حاصل را روی کل دستانتان مخصوصأ در شکاف ها بمالید و اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه خمیر خشک شود، سپس با آب گرم شستشو دهید.
شیر سرشار از چربی‌های سالم و اسید لاکتیک است که حتی خشک ترین پوست را نیز کاملاً درخشان و تغذیه می‌کند. از طرفی دیگر آرد نخود به طور کاملاً طبیعی خشکی و کدری پوست را برطرف می‌کند و به شما پوست سالم و درخشان می بخشد.
برای برطرف کردن خشکی دستانتان و مرطوب نگه داشتن آن می‌توان حتی در محیط بیرون و خارج از منزل نیز سعی کنید همیشه یک کرم مرطوب کننده همراه داشته باشید. کرم های مخصوص دست به عمیق ترین لایه پوست نفوذ کرده و به طور مستقیم عمل و آبرسانی عمیق را انجام می‌دهد درست از زمان اولین استفاده شاهد خواهید بود که پوست تشنه دستانتان بهبود یافته و نرم تر می شود.

برای تغذیه دستانتان به قفسه های آشپزخانه تان رجوع کنید و با استفاده از عسل و موز یک ماسک طبیعی تهیه کنید.
یک عدد موز را با دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید تا خمیر غلیظی حاصل شود، این ترکیب را به دستانتان تا ناحیه مچ ها بمالید ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا خمیر خشک شود و سپس با آب گرم شستشو دهید.

عسل که مرطوب کننده و نرم کننده خوبی است، رطوبت زیادی به دستانتان می بخشد. این است که سرشار از ویتامین c و e است، ترمیم کننده آسیب دیدگی است و به دستانتان صافی و نرمی قابل ملاحظه ای می باشد.

 


برچسپ ها:
پوست
پوست خشک
ترک پا
تغذیه درست
درمان پوست خشک
درمانگاه لاوین
دکتر علی جعفری
مراقبت از پوست
نرم کننده طبیعی

ارسال دیدگاه